اگر می توانید ماهی 2 میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت نام کنید

به گزارش تور دبی ارزان، مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی گفت: افرادی که توانایی پرداخت اقساط وام با سود 18 درصدی را ندارند در ثبت نام طرح ملی مسکن ثبت نام نکنند.

اگر می توانید ماهی 2 میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت نام کنید

به گزارش گروه مالی تور دبی ارزان، رضا نگهبان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که کسانی که فاقد شرایط ثبت نام هستند در ثبت نام طرح ملی مسکن شرکت ننمایند، اظهار کرد: افرادی که صاحب زمین یا واحد مسکونی از سال 84 بوده اند یا از سال 57 تا کنون از امکانات نهاد های عمومی غیردولتی مثل واحد مسکونی، زمین و تسهیلات یارانه ای استفاده نموده اند به اصطلاح فرم ج شان قرمز است، در ثبت نام اقدام ملی مسکن توسط سامانه حذف می شوند.

وی ادامه داد: با ورود این افراد به سامانه تنها ترافیک ثبت نام بیشتر شده و حقوق همشهریان خود را نقض می نمایند پس اکیدا به این افراد توصیه می کنیم که در ثبت نام شرکت ننمایند.

وی همچنین از کسانی که توانایی پرداخت اقساط تسهیلات وام بانکی با سود 18 درصد را در طرح مذکور ندارند خواست به عنوان دومین گروه به سایت مراجعه ننمایند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: مورد بعدی کسانی هستند که سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا را ندارند، چون در مرحله بعدی پالایش حذف می شوند پس این گروه هم نباید برای ثبت نام اقدام نمایند.

لازم به ذکر است، قرار است در طرح ملی مسکن وام هایی بین 75 تا 100 میلیون تومان با سود 18 درصد به متقاضیان پرداخت گردد. بر این اساس متقاضی در یک بازه 12 ساله باید اقساط این وام را بازپرداخت کند در روش ساده و پلکانی باید سودی بین 100 تا 160 میلیون تومان به بانک عامل پرداخت کند.

در بازپرداخت به روش ساده وام گیرنده ماهانه برای تسهیلات 100 میلیون تومانی باید یک میلیون و 991 هزار و 195 تومان قسط پرداخت کند. کل بازپرداخت در این روش 244 میلیون و 673 هزار و 215 تومان خواهد بود. متقاضی در انتهای سال دوازدهم 144 میلیون و 670 هزار تومان برای این وام سود پرداخت می نماید.

در روش پلکانی رقم اقساط از یک میلیون و 530 هزار تومان شروع شده و به 2 میلیون و 105 هزار تومان در سال 12 افزایش می یابد. کل بازپرداخت در ماه دوازدهم سال 12 بالغ بر 259 میلیون و 665 هزار تومان و سود آن 159 میلیون و 665 هزار تومان است.

برای وام 75 میلیون تومانی نیز متقاضی بیش از 100 میلیون تومان سود به روش ساده با اقساط ماهانه یک میلیون و 275 هزار تومان پرداخت می نماید. در روش پلکانی برای وام 75 میلیون تومانی، قسط ماهانه از یک میلیون و 144 هزار تومان شروع شده و به یک میلیون و 582 هزار تومان در سال دوازدهم ختم می گردد. میزان سود در این روش حدود 120 میلیون تومان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 775

به "اگر می توانید ماهی 2 میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت نام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر می توانید ماهی 2 میلیون قسط بدهید در طرح ملی مسکن ثبت نام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید