ترافیک در تونلی که می خواست به ترافیک سرانجام دهد!

به گزارش مجله سفرنامه دبی، تونل شرکت بورینگ ایلان ماسک از نظر کاربران به یک تله مرگ تشبیه شده است آن هم پس از آن که فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که ترافیک درون حلقه(loop) لاس وگاس که 40 فوت(12 متر) زیر زمین واقع شده است را نشان می داد.

ترافیک در تونلی که می خواست به ترافیک سرانجام دهد!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، این ویدئو کوتاه که از طریق یکی از مسافرین خودروی تسلا که بر جایگاه عقب نشسته، ضبط شده است نشان می دهد که این خودرو در حال حرکت در یک تونل سفید است و سپس به ترافیکی برمی خورد و پشت چندین خودرو می ایستد.

ازدحام داخل تونل ها باعث نگرانی کاربران ردیت(Reddit) شده است و برخی نگران بودند که اگر خودرویی آتش بگیرد مردم جانشان را از دست خواهند داد.

ماسک این تونل ها را به عنوان راه حلی برای رفع ترافیک در نظر گرفته است.

کاربران ردیت به بخش کامنت های ویدئو هجوم آوردند و بیان کردند که در صورت بروز آتش سوزی این تونل یک تله مرگ خواهد بود.

یکی از کاربران نوشت: چه اتفاقی می افتد اگر آتش سوزی رخ دهد؟ افراد چگونه از این تونل خارج می شوند؟ این یک تله مرگ است و فاجعه ای در شرف وقوع است. به خصوص زمانی که باتری های تسلا به طور خود به خودی آتش می گیرند.

به گفته وبسایت بورینگ چندین دستورالعمل ایمنی در صورت آتش سوزی در تونل وجود دارد. در این وبسایت نوشته شده است: تونل های حلقه مجهز به خروج اضطراری، سیستم های تشخیص حریق، سیستم های اطفاء حریق و یک سیستم ارتباطی اضطراری هستند. این سیستم ها به طور مکرر از طریق پلیس محلی و ادارات آتش نشانی مورد آزمایش قرار می گیرند.

این شرکت گفت که هیچ خطر داخلی افراد را تهدید نمی کند و مسافران می توانند در صورت بروز شرایط اضطراری از تونل ها فرار کنند.

علاوه بر آن تونل ها یک سیستم تهویه اضافی و دوطرفه دارند که دودها را خارج می کند تا مسافران در ایمنی کامل تونل را تخلیه کنند.

از این حلقه لاس وگاس در آوریل 2021 رونمایی شد. این تونل در عمق 40 فوتی(12 متری) از سطح زمین واقع شده است و هزینه ساخت و تکمیل آن 52.5 میلیون دلار بوده است.

اگرچه این تنها بخش کوچکی از تونل شرکت بورینگ در لاس وگاس است و این شرکت قصد دارد تا یک تونل 29 مایلی(46.6 کیلومتر) با 51 ایستگاه بسازد که از مکان هایی مثل هتل ها، استادیوم نو فوتبال، مرکز همایش لاس وگاس و فرودگاه بین المللی مک کاران(McCarran) عبور می کند.

سیستم تونل مرکز همایش لاس وگاس 1.7 مایل طول دارد(2.7 کیلومتر) و در مجموع 29 جای پارک در سه ایستگاه خود دارد.

در ویدئویی که از طریق بنجامین بروچشتاین(Benjamin Brochstein) منتشر شده است، راننده توضیح می دهد که علت این ازدحام می تواند در نتیجه بسته شدن سالن جنوبی که یکی از سه ایستگاه این تونل است، رخ داده باشد.

ایجاد ترافیک در این تونل ها ظاهر خوبی برای ایلان ماسک که می خواست یک بار برای همیشه به مشکل ترافیک پایان دهد، نخواهد داشت.

رانندگان در این تونل ها نمی توانند با سرعتی بیش از 40 مایل بر ساعت(64 کیلومتر بر ساعت) حرکت کنند این در حالی است که وقتی بروچشتاین در ترافیک گیر کرده بود خودروی تسلایی که او سوار شده بود تنها با سرعت چهار مایل بر ساعت(6.4 کیلومتر بر ساعت) حرکت می کرد.

نه تنها بسته شدن سالن جنوبی باعث ایجاد ترافیک شده بود بلکه شرکت بورینگ برای پاسخگویی به حجم زیاد شرکت کنندگان مراسم CES سال جاری 70 خودروی تسلا(حداکثر) را به کار گرفته بود.

به نظر می رسد این شرکت از قبل خود را آماده کرده بود زیرا این اولین باری است که نمایشگاه CES از سال 2020 تا به امروز به صورت حضوری برگزار می شود و گفته می شود که بیش از 50 هزار نفر در آن شرکت کرده اند.

با این حال به حداکثر رساندن خودروهایی که می توانند در این تونل حرکت کنند و بستن یکی از ایستگاه ها می تواند باعث ازدحام و حتی بروز فاجعه شود.

ماسک ابتدا نقشه اش برای ایجاد شرکت بورینگ را در سال 2016 در توییتر رونمایی کرد و گفت: ترافیک من را دیوانه می کند. من می خواهم یک دستگاه حفاری تونل بسازم و شروع به حفاری کنم.

سپس در سال 2018 جهان اولین نگاه را به تونل این شرکت که در دست ساخت بود داشت.

ماسک توضیح داد که این تونل برای مسافران سفری پر سرعت فراهم می کند تا ترافیک روی زمین را دور بزنند و زودتر از موعد به مقصد برسند.

اگرچه هدف با آن چه که در لاس وگاس رخ داد بسیار مغایرت دارد.

زمانی که این حلقه در نوادا باز شد اولین رانندگان از این تونل رضایت کافی نداشتند و آن را تنها تونلی دانستند که خودروهای تسلا در آن حرکت می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2139

به "ترافیک در تونلی که می خواست به ترافیک سرانجام دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک در تونلی که می خواست به ترافیک سرانجام دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید