راز این پانزده عکس عجیب هیچ گاه کشف گردد!

به گزارش مجله سفرنامه دبی، مسائل رمزآلود و حقایق کشف نشده معمولا از جذابیت بالایی برای افراد مختلف جامعه برخوردار هستند و واکنش های متفاوتی نسبت به نشان داده می گردد. بعضی شاید با دیدن و شنیدن آن ها به وجد آمده و شگفت زده شوند و بعضی نیز وحشت زده!

راز این پانزده عکس عجیب هیچ گاه کشف گردد!

در این گزارش کوتاه برخی از مشهورترین عکس های بیگانه ها و هیولا ها که تا به امروز گرفته شده است را به اشتراک گذاشته ایم تا نشان دهیم که چقدر دنیا عجیب و شگفت انگیز است.

رویداد تونگوسا 1908

در ژوئن 1908 یک انفجار بسیاربزرگ در نزدیکی یکی از رودخانه های روسیه رخ داد که بر اثر آن 770 مایل از جنگل کاملا مسطح شد و 88 میلیون درخت از بین رفت، اما در کمال تعجب هیچ تلفات جانی نداشت. دلیل این انفجار که گفته می شود هزار برابر شدیدتر از انفجار هیروشیما بوده است هیچگاه به طور قطع تعیین نشد، اما محققان آن را به چیزی خارج از جو زمین نسبت داده اند.

حادثه گذرگاه دیاتلوف 1959

در سال 1959، در اعماق کوه های اورال روسیه، یک گروه باتجربه از کوه نوردان تحت شرایط مرموزی جان خود را از دست دادند که هرگز به اندازه کافی شرح داده نشد. محققان کشف کردند که قربانیان در حالی که کمترین لباس را پوشیده بودند با وجود دمای حدود 30 درجه سانتیگراد، چادر خود را سوراخ نموده و از چیزی فرار نموده بودند.

تعدادی از قربانیان در اثر هیپوترمی جان خود را از دست دادند، اما برخی از آن ها از نظر شکستگی جمجمه، شکستگی های بزرگ قفسه سینه و ضربه مغزی جان خود را از دست داده بودند. یکی دیگر از قربانیان با جراحات اساسی و همچنین از دست دادن زبان، چشم و لب پیدا شد. چندین نظریه در خصوص علت فرار کردن کوهنوردان و اینکه خاتمه چه عواملی باعث کشته شدن آن ها شده است وجود دارد، اما هیچکدام نتیجه قطعی نداشته و مرگ آن ها همچنان یک معما است.

اکتوپلاسم سنس (1912)

دوره، بشر به شدت غرق معنویات و ارتباط با ارواح و مردگان شده بود. در این تصویر مشاهده می شود با به کارگیری روشی که در آن موقع مرسوم بوده یک نور در میان دستان این زن ایجاد شده و اتفاقاتی در پشت سرش رخ می دهد.

شیء ناشناخته در آسمان نزدیک کاخ سفید

در سال 1952 چندین کنترل نماینده ترافیک هوایی از چندین فرودگاه و پایگاه نیروی هوایی در نزدیکی واشنگتن دی سی گزارش دادند که بر روی صفحه رادار های خود ناگهان شیئی ناشناخته دیده اند. هنگام پرسش از خلبانان محلی، به کنترل نمایندگان گفته شد که تعدادی چراغ روشن در آسمان نزدیک کاخ سفید دیده شده است.

هفته بعد، بار دیگر این رخ داد، هواپیما های جنگی برای رهگیری درگیر شدند، اما جت ها نتوانستند سرعت اجسام پرنده ناشناس را مطابقت دهند. این مشاهدات به لیست اضافه شده توسط دولت تحت پروژه آبی کتاب مورد آنالیز نهاده شد، اما هیچ چیز دیگری تعیین نشد.

هرم قمری ناسا (1972)

در سال های اخیر، تصاویری از ماه ثبت شده که وجود اهرام بر روی آن را نشان می دهد، اما این تصاویر هرگز توسط ناسا منتشر نشد و هیچ شرح، تأیید یا تکذیبی هم درمورد آن وجود ندارد.

مرد فضایی 1964

جیم تمپلتون در حالی که در یک سفر یک روزه به Burgh Marsh در کامبریای انگلیس بود، از دخترش چندین عکس گرفت که در یکی از آن ها مردی را با لباس فضایی سفید پشت سر او ایستاده است. جیم قسم می خورد که در زمان ثبت عکس شخص دیگری در آن جا وجود نداشت.

هیولای جزیره هوک 1964

در تابستان 1964، رابرت لو سررک در حالی که با خانواده اش در سفر با قایق بود، موجودی را در آب های استرالیا دید که از نظر اندازه، هیولا به نظر می رسید. این موجود که حدود 80 فوت طول دارد، دارای ویژگی های مار مانند و چشمانی در بالای سر خود است، این موجود به سرعت به عنوان هیولای جزیره هوک شناخته شد.

افسانه Bigfoot

Bigfoot افسانه ای است که قدمت آن به سال 1867 برمی شود و چندین نفر گزارش داده اند که مردان وحشی بزرگ الجثه را در جنگل ها و کوه های مناطق شمال غربی اقیانوس آرام ایالات متحده و کانادا سرگردان دیده اند.

در سال 1967، راجر پترسون و رابرت گیملین، معروف ترین و شناخته شده ترین فیلم موجود در خصوص Bigfoot را ضبط کردند. اصالت آن در دهه های بعد بسیار مورد اختلاف بوده است، اما مطمئناً نکته قانع نماینده ای در این مورد وجود دارد.

عکس چهره بر مریخ (1976)

یکی دیگر از راز های مرتبط با ناسا این بار در اطراف مریخ واقع شده است. فضاپیمای وایکینگ 1 عکس هایی از سطح مریخ را به تصویر کشید که به نظر می رسید چهره ای از زمین به سفینه فضایی نگاه می نماید. عکس های جدیدتر با لنز های با وضوح بالاتر تصویر واضح تری را ارائه داده اند.

موجود شیطانی روی تخت بیمارستان

ظاهراً این صحنه تار توسط دوربین مداربسته اتاق بیمارستان ثبت شده است. دیدن آن کمی سخت است، اما به نظر می رسد یک موجود شیطانی عجیب و غریب و تقریبا کوچک بر روی تخت راه می رود.

عکس غیرقابل شرح در مریخ (2017)

در سال 2017، مریخ نوردی کنجکاو تصویری را ضبط کرد که به نظر می رسد یک شیء ناشناس در سطح مریخ را نشان می دهد. نظریه پردازان این تصویر را اثبات وجود حیات فرازمینی می دانند.

افسانه چوپاکابرا (2016)

افسانه Chupacabra ریشه آن در قاره آمریکا است، جایی که گفته می شود موجودی به سرزمین ها و حیوانات حمله می نماید و به کشتن دام ها و نوشیدن خون آن ها می پردازد. گزارش های مربوط به Chupacabra از آن موقع در سراسر دنیا منتشر شده است و در سال 2016 یک فیلم در صحرای پرتغال ضبط شد.

به نظر می رسد این ویدئو یک جانور شبیه انسان را نشان می دهد که در بیابان قدم می زند و سپس در پشت بوته ناپدید می شود. دقیقاً مانند همه فیلم های Bigfoot، فیلم از راه دور و کیفیت پایین است، بنابراین قضاوت در خصوص صحت آن زیاد مورد قبول نیست.

هیولای لوخ نس (565 میلادی)

نسی موجود افسانه ای است که در لوک نس اسکاتلند زندگی می نماید. این هیولا شاید قدیمی ترین راز غیرقابل شرح در لیست ما باشد، زیرا اولین گزارشات مربوط به مشاهده آن به 565 میلادی برمی شود. از آن موقع، بسیاری از مردم ادعا نموده اند که هیولای لوخ را می بینند، اما همچنین مشاهدات دروغین، حقه بازی ها و شناسایی های غلط بسیاری وجود دارد که شامل درختان تا گاز های طبیعی است.

مرگ الیسا لام (2013)

در سال 2013، الیزا لام در هتل سیسیل در لس آنجلس اقامت داشت. وی در طول اقامت گم شد و بعداً در مخزن آب در پشت بام هتل کشف شد. چندین واقعیت غیرمعمول در خصوص این پرونده وجود داشت که آن را مرموز کرد، از جمله یک فیلم منتشر شده توسط دوربین آسانسور که از سوار شدن او به بالابر، فشار دادن چندین دکمه با ترس و عجله و کوشش برای پنهان کردن خود از دید کسی یا چیزی بود.

دسترسی به پشت بام هتل در زمان مرگ وی مسدود شده بود. اگرچه مرگ وی به طور رسمی غرق شدن تصادفی نامگذاری شد، اما بسیاری از نظریه های دیگر وجود دارد که نشان دهنده قربانی شدن وی توسط یک قاتل زنجیره ای است.

چراغ های هسدالن (2007)

در بالای دره های هسدالن در مرکز نروژ، یک سری چراغ های غیر قابل شرح به طور منظم در طول شبانه روز ظاهر می شوند. برخی اوقات چراغ ها بیش از یک ساعت ظاهر می شوند، گاهی اوقات فقط برای چند ثانیه در آنجا هستند. این یک اتفاق منظم است و بسیاری از نظریه پردازان بشقاب پرنده ها ادعا می نمایند که چراغ ها منشأ فرازمینی دارند.

دانشمندان، اما چراغ ها را به واکنش شیمیایی و الکتریکی ناشی از واکنش فلزات و مواد معدنی مختلف در دامنه تپه محلی نسبت به محیط زیست نسبت داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1402 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1809

به "راز این پانزده عکس عجیب هیچ گاه کشف گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز این پانزده عکس عجیب هیچ گاه کشف گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید