خبرنگاران عضو تیم ملی: امیدوارم روزی زنان وزنه بردار به المپیک بروند

به گزارش تور دبی ارزان، تهران- خبرنگاران- ملی پوش دسته 55 کیلوگرم وزنه برداری زنان ایران گفت: بدترین اتفاق سال 98 المپیکی نشدن زنان وزنه بردار ایران بود که امتیازات لازم را کسب نکردند اما امیدوارم روزی زنان وزنه بردار به المپیک راه یابند.

خبرنگاران عضو تیم ملی: امیدوارم روزی زنان وزنه بردار به المپیک بروند

پوپک بسامی به عنوان نخستین نماینده وزنه برداری زنان ایران در سال 98 در دسته 55 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی دنیا تایلند به روی تخته رفت و با مجموع 158 کیلوگرم در صندلی سی و هفتم دنیا نهاده شد. وی همچنین در این سال در مسابقات قهرمانی آسیا با مجموع 143 کیلوگرم در صندلی دوازدهم قاره کهن نهاده شد.

وی در گفت و گو با خبرنگاران از نخستین تجربه خود در مسابقات وزنه برداری آسیایی و دنیا سخن گفت و اضافه نمود: در ابتدای سال 98 نخستین تجربه خود را در مسابقات قهرمانی آسیا بدست آوردم. گروهی هفت نفره که من به عنوان نخستین نماینده وزنه برداری زنان به روی تخته رفتم. زیرا سبک وزن بودم و این اولین بودن، حس عجیبی برایم داشت. 6 ماه بعد نیز به مسابقات دنیای تایلند رفتیم و نخستین تجربه دنیای را بدست آوردیم. سال گذشته به بهتری شکل برای زنان وزنه بردار رخ داد و عالی بود.

وی اضافه نمود: پیش از وزنه برداری 13 سال بسکتبال را به صورت حرفه ای در سوپرلیگ بازی می کردم و سه سال است که وزنه برداری را شروع نموده ام. از روزی که وارد این رشته شدم مستمر تمریناتم را ادامه دادم. در سه سال گذشته هرگز از این ورزش خسته نشدم و برنامه ام برای سال جاری این است تا با قدرت در این عرصه ادامه دهم. متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا هنوز تعیین نیست که مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می گردد یا خیر. اگر این رقابت ها لغو شد تا 2021 زنان در مسابقه ای حضور نمی یابند.

این وزنه بردار ادامه داد: شعاری که برای سال جدید برای خود انتخاب نموده ام جنگ جنگ تا پیروزی است و می جنگم تا بالاخره روزی سکویی که لیاقت آن را دارم قرار گیرم. همچنین هیچ گاه در عید نوروز در مسابقه برون مرزی نبودیم تنها در اردو بسر می بردیم و اگر هم اردویی نبود در این سه سال به صورت شخصی در ایام عید تمرین می کردم و با این کار آرامش زیادی داشتم زیرا حس می کردم از باقی وزنه برداران در دسته وزنی خود بالاترم.

وی یادآور شد: بهترین اتفاق سال 98 حضور در مسابقات دنیای و آسیا به عنوان نخستین تجربه بود و صحنه های بزرگی را دیدیم که بعدها در مسابقات بین المللی می توانیم از این تجربه ها بهره ببریم. بدترین اتفاق این سال نیز المپیکی نشدن زنان وزنه بردار ایران بود. گرچه هنوز به صورت قطعی چیزی اعلام نشده است اما کمیته بین المللی اعلام نموده که کشورهایی که بیش از 8 سهمیه دریافت نموده اند وایلد کارت به آنان تعلق نمی گیرد و علاوه بر آن زنان ما امتیاز سهمیه المپیک را بدست نیاورده اند.

بسامی افزود: دوست داشتم حداقل یکی از زنان وزنه بردار راهی المپیک می شد تا سد المپیک برای زنان شکسته گردد. نباید زحمات فدراسیون را نادیده گرفت زیرا در این مدت زحمت زیادی برای زنان وزنه بردار کشیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1057

به "خبرنگاران عضو تیم ملی: امیدوارم روزی زنان وزنه بردار به المپیک بروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عضو تیم ملی: امیدوارم روزی زنان وزنه بردار به المپیک بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید