فرایند نزولی کرونا در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان

به گزارش تور دبی ارزان، مسعود مردانی در مصاحبه با رادیو گفتگو با بیان اینکه ایران نخستین کشور در غرب آسیا است که بیماری کرونا را پس از چین، تایلند و ژاپن تجربه کرده است، افزد: متأسفانه در ابتدای اپیدمی با موارد متعدد بیماری در استان هایی مانند قم، تهران و گیلان روبرو بودیم.

فرایند نزولی کرونا در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان

به گزارش ایسنا، وی به اقداماتی در سطح کشور و در کمیته مقابله با کرونا اشاره کرد و اضافه نمود: در کنار این اقدامات، تعطیلات نوروز با اوج اپیدمی بیماری کرونا در کشور همزمان بود و این مساله فرصت مناسبی به سیستم بهداشتی و درمانی داد تا به مهار و کنترل این بیماری کمک کند.

مردانی به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بررسی ها نشان می دهد از 31 استان درگیر در کشور 21 استان فرایند نزولی بیماری داشتند، اما همچنان در 10 استان فرایند آن رو به رشد است و دلیل آن بازگشایی هایی است که با تعجیل صورت می گیرد. مخالف بازگشایی ها نیستیم، اما این اقدامات باید با تأمل و به مرور صورت گیرد.

عضو کمیته ملی ستاد ملی مقابله با کرونا وی بر ضرورت حفظ نکات بهداشتی در جامعه توسط مردم تاکید و اظهار کرد: برخی تصور می کنند که خطر این بیماری در کشور کاهش یافته است و به سفر رفتند در حالی که این تحرکات اجتماعی می تواند باعث برقراری زنجیره ارتباط بیماری کرونا شود و حتی ممکن است شرایط باز هم بدتر شود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1197

به "فرایند نزولی کرونا در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند نزولی کرونا در 21 استان و رشد صعودی در 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید