تور ارزان برزیل: خطر تلف شدن میلیون ها حیوان در آتش سوزی های برزیل

به گزارش تور دبی ارزان، کارشناسان محیط زیست هشدار می دهند که میلیون ها حیوان وحشی در اثر آتش سوزی های جنگلی در برزیل به قصد پاکسازی زمین ها، کشته یا زخمی می شوند.

تور ارزان برزیل: خطر تلف شدن میلیون ها حیوان در آتش سوزی های برزیل

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، امدادگران در حال ایجاد راه های فرار از شعله های آتش برای حیات وحش اعم از پلنگ، تاپیر(نوعی خوک خرطوم دار) و پرندگان هستند.

اما این تنها شروع ماجرا است. امدادگران می گویند که پیش از این بچه آهوهایی را دیده اند که پاهایشان سوخته است. میمون ها و پلنگ هایی را دیده اند که در آتش جزغاله شده اند و مابقی با پنجه های سوخته، با وجود تشنگی و گرسنگی مفرط از یافتن آب و غذا ناتوان اند.

بسیاری از آتش سوزی هایی که در منطقه ها دارای تنوع زیستی بالا در برزیل، زیستگاه های حیوانات را از بین می برند، عمدا و برای پاکسازی زمین به قصد پرورش محصولات کشاورزی برای تغذیه دام و به منظور صادر کردن به سراسر دنیا شروع شده است.

سازمان دنیای حفاظت از حیوانات اعلام نموده است که در منطقه پانتانال در غرب برزیل که بزرگ ترین تالاب دنیا است، زمین در سطح بی سابقه ای پاکسازی و سوزانده می گردد.

سال گذشته تخمین زده شد که 65 میلیون مهره دار بومی بر اثر آتش سوزی در پانتانال که به بولیوی و پاراگوئه هم کشیده شد، کشته یا زخمی شده اند.

بر اساس اعلام موسسه ملی تحقیقات فضایی آمریکا، سال جاری با شروع فصل آتش سوزی 138 هزار و 948 آتش سوزی در برزیل ثبت شده است.

به گزارش ایندیپندنت، موسسه خیریه حیوانات همراه با سازمان های محیط زیستی منطقه ای و امدادگران محلی، در حال ایجاد راهروهای فرار از شعله های آتش و منطقه ها دودزا و بعلاوه تامین آب و تغذیه برای حیات وحش هستند.

امدادگران می گویند که در صورت لزوم، حیوانات را به دام می اندازند تا آن ها را درمان نمایند و بعد در صورت امکان به طبیعت بازگردانند.

سازمان صلح سبز که اعلام نموده آتش سوزی برزیل هر سال بدتر می گردد، کارزاری را علیه آتش سوزی جنگل های آمازون در برزیل، سرادو و تالاب های همسایه پانتانال ترتیب داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1996

به "تور ارزان برزیل: خطر تلف شدن میلیون ها حیوان در آتش سوزی های برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان برزیل: خطر تلف شدن میلیون ها حیوان در آتش سوزی های برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید