دهکده مارها در تایلند

به گزارش تور دبی ارزان، دهکده مارها یکی از جاذبه‌هایی است که به شما توصیه می‌کنیم به بازدید آن بروید. دهکده مارها با قدمتی 06 ساله با توجه به نامی که دارد، یکی از ترسناک‌ترین جاذبه‌های تور تایلند به شمار می‌رود.

دهکده مارها در تایلند

ورود به دهکده همراه با ترس و هیجان است. به نظر توریستها این بیشتر شبیه یک پارک بزرگ با جاذبه های گردشگری ترسناک در تور تایلند به شمار می‌رود. نمایشهای زیادی همه روزه برای گردشگران در روستا برگزار می شود. برای این نمایشها معمولا مارها در یک جا نگهداری می شوند و برای اجرای هر نمایش ماری که لازم است از جعبه بیرون می‌آورد.

هرچند روستائیان بانکوک ساانگا خرج و مخارج زندگی خود را از نمایش مارها درمی آورند و از نظر گردشگران تور تایلند این کار بسیا ر حیرت آور است اما جنبه های ایمنی نه تنها در هیچیک از نمایش ها برای توریست ها در نظر گرفته نشده و ممکن است با مراجعه به این روستا در تور تایلند امنیت خود را به خطر بیاندازید.

یکی از دیدنی‌ترین اجراهایی که در روستای بانکوک ساانگا برگزار می‌گردد مسابقه بوکس با مار می‌باشد. در این نمایش خطرناک حریف، شاه کبراست. یعنی شاه کبرا را وارد زمین کرده و مردی که قرار است با آن بجنگد در برابرش قرار می گیرد. تماشاچی ها از زمین مسابقه فاصله می گیرند تا مار به آنها حمله نکند. گرچه همه حرکات نمایشی که بوکسور روستائی در برابر شاه کبرا اجرا می کند عجیب است. اما عجیب تر آن است که روستائیان در برابر مارهای سمی کاملا خونسرد می‌باشند.

تاریخچه دهکده مارهای تایلند

پزشک تایلندی که در یکی از روستاهای دورافتاده این کشور زندگی می کرد، با خود فکر کرد چه کند تا گردشگران خارجی به دهکده او سفر کنند. او پس از کلی تفکر و اندیشه به هم ولایتی هایش گفت که تا در خانه هایشان مار پرورش دهند.

پزشک دهکده به روستائیان گفت که اگر بتوانند مارهای زیادی پرورش دهند می‌توانند در نمایش های گوناگون از این ماهرها استفاده کنند و به این ترتیب نام و آوازه روستایشان در همه جا خواهد پیچید. سالها گذشت و نقشه ای که پزشک برای روستائیان کشیده بود عملی شد. حالا روستای بانکوک ساانگا در شمال شرق تایلند به دهکده مارهای کبرا شهرت پیدا کرده است.

انتشار: 15 آبان 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 17

به "دهکده مارها در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده مارها در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید