ریاض اجلاس شورای همکاری خلیج فارس را فصل تاز ه ای برای ثبات خواند

به گزارش تور دبی ارزان، وزیر امور خارجه عربستان درباره اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس که روز سه شنبه در شهر العلا در عربستان برگزار گشت گفت: اجلاس سران فصل جدیدی برای ایجاد ثبات و هبستگی در شورای همکاری خلیج فارس است.

ریاض اجلاس شورای همکاری خلیج فارس را فصل تاز ه ای برای ثبات خواند

به گزارش شبکه خبری المیادین، فیصل بن فرحان اضافه نمود که توافقنامه اجلاس شورای همکاری خواهان عدم دخالت در امور داخلی کشورهاست.

وی گفت: توافقنامه پایانی خواهان رویارویی مشترک با هرگونه تهدید امنیتی در خلیج فارس است.

بن فرحانبه مصالحه کشورهای چهارگانه عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) با قطر اشاره کرد و اضافه نمود: آنچه امروز در اجلاس سران صورت گرفت پایان کامل بر اختلاف ها با قطر و از سرگیری کامل روابط دیپلماتیک است.

وی با اشاره به مصالحه چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) با قطر گفت: هر چهار کشور با ازسرگیری روابط با قطر از جمله در زمینه پروازهای هوایی موافقت کردند.

این مقام سعودی همچنین در ادامه فرافکنی و تلاش برای ایران هراسی گفت: کشورهای منطقه باید موضع آشکاری علیه تهدیدهای ایران و دخالت های پیاپی تهران در امور کشورهای منطقه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک اراده سیاسی برای تضمین اجرای توافقنامه اجلاس شورای همکاری خلیج فارس در عربستان وجود دارد، اضافه نمود: توافقنامه مصالحه گام مهمی برای ثبات و موفقیت کشورهای این شورا و همچنین مصر و منطقه به طور عام است و مطمئن هستیم که این توافقنامه دائمی خواهد بود.

وی گفت که بیانیه العلا در باره آشتی عربی با قطر بر لزوم همبستگی کشورهای عضو شورای همکاری برای مقابله با تروریسم تاکید کرده است.

چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس با هدف آشتی و مصالحه بین اعضا عصر امروز سه شنبه به میزبانی عربستان و با حضور مقامات 6 کشور عضو در شهر العُلا در عربستان سعودی برگزار گشت.

در این نشست محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد عربستان، سلمان بن حمد آل خلیفة ولیعهد و نخست وزیر بحرین، فهد بن محمود آل سعید معاون نخست وزیر عُمان، محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس دولت امارات و حاکم دبی، نواف الأحمد الجابر الصباح امیر کویت و تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر حضور داشتند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1609

به "ریاض اجلاس شورای همکاری خلیج فارس را فصل تاز ه ای برای ثبات خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض اجلاس شورای همکاری خلیج فارس را فصل تاز ه ای برای ثبات خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید