سانسور آزاردهنده صداوسیما در فینال یورو

به گزارش تور دبی ارزان، در جریان پخش تلویزیونی فینال مسابقات فوتبال یورو 2020 که بین دو تیم انگلستان و ایتالیا برگزار گشت، برای مخاطبان ایرانی اتفاق عجیبی افتاد؛ اتفاقی که نشان داد، بحث سانسور صحنه های شادی در مسابقه های ورزشی خارجی، همچنان به شکل سنتی و ابتدایی خود باقی است و همچنان موقعیت های عجیب، بعضا کاریکاتوری و قاعدتا آزاردهنده را برای مخاطبان رقم می زند.

سانسور آزاردهنده صداوسیما در فینال یورو

ماجرا از این قرار بود که پس از گل دقیقه 2 لوک شاو برای تیم ملی فوتبال انگلستان، بازیکنان تیم فوتبال ایتالیا به مدت بیش از یک ساعت از بازی در نیمه های اول و دوم، شرایط سخت، پرتلاش و پراضطرابی را سپری کردند؛ تا آنکه درنهایت، در دقیقه 66 و پس از کش و قوس فراوان، بونوچی برای تیم ملی ایتالیا گل زد. این گل طبعا با توجه به حساسیت بازی و هم شرایط سپری شده برای تیم ایتالیا، شادی هیجانی خاصی را برای بازیکنان این تیم ایجاد کرد.

اما در کمال تعجب، کارگردان تلویزیونی پخش ایران، تصاویری را به نام صحنه های واکنش طرفداران دو تیم انتخاب کرد که درواقع برعکس بود. در این تصاویر، طرفداران تیم ایتالیا (زننده گل) ماتم زده و طرفداران تیم انگلستان (دریافت کننده گل) به شادی جمعی مشغول بودند؛ صحنه هایی که به نظر می رسید، در دقایق پیش از گل تساوی بازی ثبت و ذخیره شده بودند.

اتفاق تلویزیونی جالب توجه دیگر در این بازی، به صحنه های زدن پنالتی ها مربوط بود. مگوایر، مدافع بلندقامت انگلستان پنالتی دوم این تیم را به ثمر رساند. ضربه او خیلی محکم بود و توپ را به کنج و زیر تاق دروازه کوباند. در لحظه تماس توپ با تور دروازه، دوربینی که متناسب با شرایط ضبط تصاویر احتمالی از درون این دروازه تعبیه شده بود، با ضربه شدید توپ، به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و درنتیجه، برای لحظه هایی، تصویر برفک در قاب تلویزیونی پخش مستقیم این بازی نقش بست؛ اتفاقی که مخصوصا در پخش تلویزیونی جهانی برای بازی هایی در این سطح، واقع نمی شود.

اتفاق جالب دیگر را، اما موتور جستجوگر گوگل رقم زد. در ساعت های پس از سرانجام بازی فینال یورو 2020 اگر در سایت اینترنتی گوگل و به هر زبانی، تیم ملی فوتبال ایتالیا را جست و جو می کردید، یک آتش بازی مجازی به سبک شادی های پس از قهرمانی، برایتان در صفحه مانیتور کامپیوتر ترتیب می داد.

تیم فوتبال ایتالیا درنهایت با یک گل بیشتر در ضربه های پنج گانه پنالتی، برای دومین بار و پس از 28 سال، مجددا قهرمان جام ملت های فوتبال اروپا شد و اجازه نداد که تیم فوتبال انگلستان در نخستین حضور خود در تاریخ فینال این رقابت ها، به نخستین قهرمانی اش هم دست یابد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1922

به "سانسور آزاردهنده صداوسیما در فینال یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانسور آزاردهنده صداوسیما در فینال یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید