شاهکاری دیگر از ناتی داگ؛ نقدها و نمرات The Last of Us Part II منتشر شدند

به گزارش تور دبی ارزان، کمتر از یک هفته تا عرضه یکی از دو بازی باقی مانده سونی برای پلی استیشن 4 مانده است. به عنوان دنباله یکی از محبوب ترین بازی های تاریخ، سطح انتظارات برای قسمت دوم The Last of Us بسیار بالاست. با این حال، آن طور که منتقدان گفته اند، The Last of Us Part II نه تنها به سطح انتظارات پاسخ می دهد، بلکه پایش را بسیار فراتر می گذارد.

شاهکاری دیگر از ناتی داگ؛ نقدها و نمرات The Last of Us Part II منتشر شدند

استودیوی بازی سازی ناتی داگ به تجربه های اکشن سینمایی خود معروف است؛ تجربه هایی که ادغام بسیار هنرمندانه ای از گیم پلی و صحنه های اکشن از پیش معین شده را به مخاطب خود ارایه می دهند. فرایند قصه گویی ناتی داگ در دو سه بازی اخیر این استودیو، بسیار بالغ تر از قبل شده است؛ طوری که قسمت های اخیر آنچارتد در عین حفظ هسته مجموعه، تجربه ای بسیار متفاوت تر از بازی های اصلی را ارایه دادند. این طور که پیداست، این جریان تکامل و بلوغ ناتی داگ در قصه گویی، در The Last of Us Part II به نقطه اوج خود رسیده است. چیزی که بیشتر از هر عنصر دیگری در بازی منتقدان را غافلگیر کرده، هنر بازی در قصه گویی است.

از دیدگاه گیم پلی، تمام منتقدان روی این موضوع اتفاق نظر دارند که گیم پلی The Last of Us Part II نسخه ای پیشرفته تر از قسمت قبلی است؛ یعنی اساسا نباید انتظار تغییرات بنیادی در گیم پلی را داشته باشیم. با این حال، گفته شده که گیم پلی جریان بسیار روان تری از بازی قبل دارد؛ مخصوصا که قابلیت های حرکتی در The Last of Us Part II بسیار بیشتر شده است و می توان در مبارزات حرکاتی بسیار سریع انجام داد یا از نقاط مختلفی در محیط بالا رفت.

گیم پلی بازی هم مستقیما با داستان آن گره خورده؛ طوری که این بار سعی شده است تا هر رفتار و عملی در حین گیم پلی، به اندازه صحنه های سینمایی بازی تاثیرگذار باشد. منتقدان می گویند که هوش مصنوعی دشمنان حتی از قسمت اول هم بهتر است. برای تک تک دشمنان شخصیتی متفاوت نوشته شده، آن ها دیالوگ های معین خود را دارند و حتی هر کدام نام گذاری متفاوتی شده اند و همدیگر را با اسم خود صدا می کنند.

البته که تمام نقدها به تعریف و تمجید منتهی نشده اند. جریان بسیار کنترل شده بازی به مذاق تعدادی از منتقدان خوش نیامده است و برخی گفته اند که بازی فرایندی آرام تر از انتظارات آن ها دارد. موضوع دیگری که برخی از منتقدان را آزار داده، میزان خشونت بازی است. برخی از منتقدان بدون اشاره معین، گفته اند که بازی کردن The Last of Us Part II به خاطر حجم خشونت آن برای شان راحت نبوده و این موضوع روی تجربه آن ها از بازی تاثیری منفی گذاشته است.

با تمام این اوصاف، The Last of Us Part II توانسته است اسم خود را به عنوان سومین بازی برتر پلی استیشن 4 از دیدگاه نمرات ثبت کند. میانگین نمرات بازی طبق محاسبه وب سایت متاکریتیک 96 است؛ نمره ای که به ندرت در صنعت بازی دیده می شود.

در ادامه می توانید خلاصه تعدادی از نقدهای منتشر شده از بازی را بخوانید.

IGN: نمره 10 از 10

The Last of Us Part II شاهکاری است که ارزش بالای قسمت قبل را حفظ می کند. بازی از هر نظر پایش را جلوتر از گذشته می گذارد. به عنوان شخصیت اصلی، تمام چشم ها به سمت الی خیره می شود و او به بهترین شکل ممکن این دنباله را پا به پای شما همراهی می کند؛ دنباله ای که انگار نتیجه تمام آموخته های ناتی داگ در قصه گویی حماسی از زمان عرضه اولین آنچارتد روی پلی استیشن 3 است. بازی داستانی چند لایه دارد و از نظر احساسی درگیرتان می کند. از طرف دیگر، گیم پلی مخفی کاری و اکشن بازی نسبت به قسمت قبل پیشرفت کرده و کمی از مکانیک های مانور و اکشن خوب آنچارتد را هم در خود دارد. Last of Us Part II ماجراجویی شگفت انگیزی است، اما در عین حال هم از قدرت ها و ضعف های روح انسان می گوید. این بازی یکی از بهترین انحصاری های پلی استیشن 4 و یکی از بهترین های این نسل است.

Game Informer: نمره 10 از 10

می توانم مدت ها از میزان توجه به جزییات، دنیای بازی و مبارزات صحبت کنم، ولی آنچه که بخاطرش The Last of Us Part II بالاتر از بقیه قرار می گیرد، داستان است. این بازی درباره به چالش کشیدن قلب شماست، نه مهارت شما در بازی کردن، و من هم تا جایی که می توانم بازی کردنش را توصیه می کنم. جای صحبت از بازی بسیار زیاد است، ولی به خاطر لو رفتن نمی توان از آن گفت و شما هم باید هر چه سریعتر و با کمترین دانش قبلی آن را بازی کنید. اصلا لازم نیست تا معینا چیزی از بازی بدانید تا این موضوع را متوجه شوید که چقدر خوب گیم پلی و دنیای بازی کنار هم می آیند تا شما سنگینی اعمال و ناتوانی خود و خشونتی که هسته این بازی است را درک کنید. به راحتی می گویم که The Last of Us Part II بهترین بازی داستان-محوری است که تجربه کرده ام. من حس از دست دادن را درک کردم؛ حس سردرگم بودن را درک کردم. The Last of Us Part II بازی ای است که با هر پیچش، من را از داخل دگرگون کرد.

The Guardian: نمره 5 از 5

چنین مقایسه ای شاید غریب باشد، ولی حالا که کمی گذشته است و توانسته ام بازی را هضم کنم، متوجه شده ام که The Last of Us Part II از نظر داستانی من را یاد سایه کلوسوس می اندازد؛ بازی دیگری که آن هم از چگونگی برخورد با اندوه و عصبانیت می گوید. مثل سایه کلوسوس، The Last of Us Part II هم با کنترل هوشمندانه قدرتی که به بازی کننده می دهد، به من ضربه زد؛ روشی که فقط در زبان بازی های ویدیویی ممکن است و کاری می کند تا به کارهایی که انجام داده اید فکر کنید. The Last of Us Part II بازی ای است که فقط به عنوان یک ویدیوگیم می تواند وجود داشته باشد؛ از آن دسته بازی های تکان دهنده و چالش برانگیزی که شاید هر دهه دو سه بار پیش می آید.

USgamer: نمره 4.5 از 5

The Last of Us Part II یک بازی اکشن شگفت انگیز است؛ یک دنباله تیره تر و تاریک تر، دنباله ای که می خواهد جریان هایی که از سوی بازی های اکشن بزرگ تثبیت شده اند را کاملا برهم شکند. بازی همیشه هم در این هدف خود پیروز نیست، ولی اجرای آنچه در ذهن داشته اند از همه نظر بی نقص است. داستان بازی پایانی بسیار مناسب برای داستان جوئل و الی ترتیب می بیند و اگر بخواهم خلاصه بگویم، از بهترین کارهای ناتی داگ است.

GameSpot: نمره 8 از 10

وقتی که The Last of Us Part II را تمام کردم، مطمئن نبودم که بازی را دوست دارم. هضم بازی بسیار سخت است. بخشی از آن هم به خاطر شخصیت الی و کنترلی است که شما روی اعمال او ندارید. او شخصیتی بسیار عمیق و پر از نقص دارد و خودخواهی او به بسیاری از افراد صدمه وارد می کند. برخی از اوقات، صدمه و دردی که وارد می کنید آن قدر بی معنی است که بازی شما را بی حس رها می کند. بازی از همه نظر احساس ناامیدی را منتقل می کند و من تمام مدت به خاطر مجموعه ای از دلایل، به شدت احساس ناراحتی می کردم. اما هر چه بیشتر به آن فکر می کنم، داستان و شخصیت های آن را بیشتر ستایش می کنم. نمی خواستم هیچ کدام از اتفاقاتی که در بازی روی داد، به آن شکل رخ دهند و این موضوع هم زیبا و هم ناراحت کننده است.

می تواانید در ادامه تمام نمراتی که نشریات و منتقدان مختلف به بازی داده اند را ببینید.

 • IGN: نمره 10 از 10
 • GamesRadar: نمره 5 از 5
 • Game Informer: نمره 10 از 10
 • TheSixthAxis: نمره 10 از 10
 • VG247: نمره 5 از 5
 • God is a Geek: نمره 10 از 10
 • GamingTrend: نمره 100 از 100
 • Telegraph: نمره 5 از 5
 • The Guardian: نمره 5 از 5
 • PlayStation Universe: نمره 10 از 10
 • Push Square: نمره 10 از 10
 • Gameblogfr: نمره 10 از 10
 • PlayStation LifeStyle: نمره 10 از 10
 • Electronic Gaming Monthly: نمره 10 از 10
 • Atomix: نمره 98 از 100
 • GamesBeat: نمره 95 از 100
 • Easy Allies: نمره 9.5 از 10
 • Wccftech: نمره 9.5 از 10
 • USgamer: نمره 4.5 از 5
 • VideoGamer: نمره 9 از 10
 • Destructoid: نمره 8.5 از 10
 • GameSpot: نمره 8 از 10

بازی The Last of Us Part II هفته آینده به صورت انحصاری روی کنسول پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد.

در ادامه می توانید تریلر پیش از عرضه بازی را ببینید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 مرداد 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1239

به "شاهکاری دیگر از ناتی داگ؛ نقدها و نمرات The Last of Us Part II منتشر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکاری دیگر از ناتی داگ؛ نقدها و نمرات The Last of Us Part II منتشر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید