طرح سفیران کتاب در روستای قطور شهرستان خوی آغاز شد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، هادی درستی، مدیر نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان خوی، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، با بیان اینکه شهرستان خوی دارای 9 کتابخانه عمومی در سطح شهر و شهرهای حومه است، اظهار کرد: رشد و توسعه هر ملتی نسبتی مستقیم با میزان کتاب و کتابخوانی دارد و در سال های اخیر با وجود رشد روزافزون رسانه های گوناگون، هیچ چیز جای کتاب را نگرفته است.

طرح سفیران کتاب در روستای قطور شهرستان خوی آغاز شد

وی افزود: طرح سفیران کتاب در روستای قطور شهرستان خوی با هدف دسترسی آسان به کتاب و حمایت از ترویج کتابخوانی در جامعه عشایری آغاز شد.

درستی ادامه داد: در قالب این طرح، یک نفر به عنوان سفیر کتاب، کتب درخواستی مردم این بخش را از کتابخانه های عمومی سطح شهرستان به دست آنها می رساند و سفیر مستقر در این منطقه تا به امروز 40 نفر را به عضویت کتابخانه ها درآورده و لیست کتب درخواستی به ازای هر نفر پنج کتاب را در دوره 14 روزه به دستشان می رساند و آنها پس از مطالعه کتب دیگر را درخواست می کنند.

مدیر نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان خوی با بیان اینکه این اقدام فرهنگی به زودی در شهرهای ایواوغلی و فیرورق این شهرستان نیز آغاز می شود، گفت: همه افراد بدون محدودیت سنی با صدور کارتی از مزیت های سفیر کتاب بهره مند می شوند و خدمات نیز به صورت رایگان در اختیار اعضا قرار می گیرد.

درستی اظهار کرد: استمرار و امکان انتخاب کتاب از ویژگی های این برنامه است و امکان جست و جوی کتاب مورد نیاز در این طرح بر اساس منابع کتابخانه ها از طریق اینترنت و گوشی تلفن همراه امکان پذیر بوده و شهروندان به کتب دلخواه خود از طریق سفیر می رسند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1631

به "طرح سفیران کتاب در روستای قطور شهرستان خوی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سفیران کتاب در روستای قطور شهرستان خوی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید