طرح مجلس برای ساماندهی فراوری و بازار خودرو

به گزارش تور دبی ارزان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی فراوری و بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس دنبال می گردد تا فرایند ارتقای کیفیت در طراحی و ساخت خودرو به عنوان یک اصل در صنعت خودروسازی کشور لحاظ گردد.

طرح مجلس برای ساماندهی فراوری و بازار خودرو

به گزارش ایسنا، علی اکبر کریمی اظهار کرد: تمایل به خرید کالای با کیفیت و مناسب یک امر بدیهی و منطقی است و در نتیجه هیچ کسی حاضر به خرید کالای فاقد کیفیت نیست، گرچه، کیفیت در سطوح مختلف قیمتی متفاوت است و مردم به نسبت کیفیت کالا حاضر به پرداخت وجه آن هستند.

وی در مورد خرید خودروی با کیفیت و ایمن گفت: در کالایی نظیر خودرو برخورداری محصول از کیفیت مناسب به مراتب اهمیت بیشتری از سایر کالا ها دارد چرا که فقدان کیفیت و ایمنی منجر به ایجاد تهدیدی از سوی محصول، برای سلامت و جان سرنشینان بویژه در تردد با سرعت بالا خواهد شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر انتظار به حق مردم در مورد طراحی و ساخت خودرو های با کیفیت و ایمن و برخوردار از امکانات رفاهی مناسب، اظهار کرد: در طول این سال ها بر ارتقای کیفیت و ایمنی خودرو های ساخت داخل اهتمام اجرا شده و مردم انتظار دارند که خودرویی طراحی و به بازار عرضه گردد که ایمن بوده و از امکانات رفاهی مناسب برخوردار باشد.

وی خواهان تسریع در فرایند بهبود کیفیت طراحی و ساخت خودروی ایرانی شد و اضافه نمود: در راستای اصل رقابت پذیری کالای ایرانی با مشابه خارجی باید خودرویی فراوری گردد که جای خود را در صنعت خودروی جهان به خوبی باز کند و موجب افتخار و غرور ملی گردد.

کریمی، عدم خودباوری و اتکاء به توانمندی داخلی را مهمترین عقب افتادگی صنعت خودروسازی در ایران نسبت به کشور های توسعه یافته دانست و اضافه نمود: این عدم خودباوری متاسفانه در سال های گذشته در بین مدیران خودروساز و مدیران سیاست گذار صنعت خودرو در وزارت صمت دیده شده و به دلیل سیاست های اشتباه در گذشته، اتکای صنعت خودروسازی به بیرون از مرز ها بوده و در سایه واردات قطعات یا خودرو های خارجی همیشه در این صنعت وابسته باقی مانده ایم.

وی بیان نمود: اتکا به توانمندی داخلی در حوزه طراحی و قطعه سازی راه نجات صنعت خودروسازی از فضای بسته ای است که در آن قرار گرفته است و با توجه به ظرفیت گسترده ای که در دانشگاه ها و محیط های علمی وجود دارد، ضرورت بهره گیری از دانش فنی و تخصصی جوانان ایرانی برای طراحی، قطعه سازی، فناوری نوین و دانش بنیان برای تقویت و رونق در فراوری خودروی ایرانی بیش از گذشته احساس می گردد.

کریمی توضیح داد: تقویت خودباوری و اتکای به توانمندی داخلی این نوید را خواهد داد که از چرخه بسته خودروسازی خارج شویم و اینگونه نباشد که مانند گذشته هر چند سال یکبار یک خودروی خارجی وارد کشور گردد و در عین حال صنعت خودرو سالانه بیش از سه میلیارد دلار برای واردات قطعات خودرو تحت لیسانس های خارجی ارزبری داشته باشد.

وی تاکید نمود: شکوفایی، توسعه و خودکفایی در صنعت خودرو بدون احتیاج ارزی و وابستگی به خارج و یا با حداقل احتیاج به خارج امکان پذیر خواهد بود و امیدواریم این صنعت بالنده تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1538

به "طرح مجلس برای ساماندهی فراوری و بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مجلس برای ساماندهی فراوری و بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید