غلظت ذرات غبار در هوای زاهدان به 46 برابر حد مجاز رسید

به گزارش تور دبی ارزان، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توده گردوغبار که از اواخر شب گذشته وارد زاهدان شده، سبب شد تا بیشینه غلظت ذرات معلق با اندازه 10 میکرون در هوای این شهر بامداد امروز به 7169 میکروگرم بر مترمکعب معادل 46.5 برابر حد مجاز برسد.

غلظت ذرات غبار در هوای زاهدان به 46 برابر حد مجاز رسید

محسن حیدری در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: این توده گردوغبار همچنین شعاع دید افقی در فرودگاه بین المللی زاهدان را نیز به 800 متر کاهش داد.

وی اضافه نمود: هم اکنون قدری از غلظت ذرات غبار در هوای زاهدان کاسته شده و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر به 4000 متر بهبود یافته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: گردوغبار شب گذشته زاهدان در نتیجه وزش باد شدید در مناطق شمالی استان است که به تدریج به عرض های پایین تر نفوذ نموده است.

حیدری اضافه نمود: وزش باد شدید از اواخر وقت دیروز در شمال استان شروع شده و تا این لحظه بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 97 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

وی توضیح داد: وزش این باد شدید شعاع دید افقی در مناطق شمالی استان را به شدت کاهش داد به طوریکه بر اساس گزارش ها، برای ساعاتی رفت و آمد در محور زاهدان-به زابل نیز مختل شد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: گردوغبار شعاع دید افقی در فرودگاه زابل را نیز به 1500 متر کاهش داد و سبب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نیز شد.

حیدری اضافه نمود: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز و فردا نیز وزش باد شدید و گردوخاک و در بعضی نقاط توفان گردوخاک در پنج شهرستان شمالی استان ادامه دارد.

وی ادامه داد: پیش بینی می گردد گردوغبار ناشی از این باد امروز و فردا نیز به عرض های پایین تر و نوار شرقی استان نفوذ کند و سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید گردد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که انتظار می رفت با نفوذ جریانات شمالی به استان دمای هوا نیز امروز در بعضی نقاط تا بیش از 10 درجه سلسیوس کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1735

به "غلظت ذرات غبار در هوای زاهدان به 46 برابر حد مجاز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلظت ذرات غبار در هوای زاهدان به 46 برابر حد مجاز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید