ماهواره ها ترافیک فضایی را رصد می نمایند

به گزارش تور دبی ارزان، یک شرکت کانادایی تصمیم دارد با ارسال ماهواره هایی به مدار زمین، ترافیک فضایی را رصد و احتمال برخورد ماهواره ها و زباله ها را به مشتریانش اطلاع رسانی کند.

ماهواره ها ترافیک فضایی را رصد می نمایند

شرکت کانادایی نورث استار (NorthStar Earth ans Space) با تالز آلنیا اسپیس قراردادی امضا نموده تا 3 ماهواره از سیستم رصد ترافیک فضایی اسکای لارک را بسازد. همچنین شرکت آمریکا لئو استلا نیز بر فرایند نهایی سرهم کردن قطعات ماهواره نظارت می نماید.

سیستم اسکایلارک یک خوشه کوچک است که در نهایت 12 ماهواره را در بر می گیرد.

نورث استار نخستین شرکت تجاری است که ترافیک فضایی را از فضا رصد می نماید. این سرویس احتمال برخورد میان ماهواره های فعال و غیر فعال و همچنین وجود زباله های فضایی عظیم را به کاربران خود هشدار می دهد.

همچنین از آنجا که ماهواره های این سیستم در مدار زمین قرار می گیرند، بهتر از ایستگاه های زمینی قادر به رصد ترافیک فضایی هستند.

قرار است این سه ماهواره در 2022 میلادی به مدار زمین پرتاب شوند. 9 ماهواره به جامانده سیستم نیز طی دو سال بعدی به فضا فرستاده می شوند.

این درحالی است که با ارسال ماهواره های جدید به فضا به خصوص مگا خوشه ماهواره های اینترنتی استارلینک(متعلق به اسپیس ایکس) و پروژه کوییپر آمازون، ارائه چنین سرویسی اهمیت می یابد.

پیش بینی می گردد در دهه آینده بیش از 50 هزار ماهواره به مدار زمین ارسال شوند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1471

به "ماهواره ها ترافیک فضایی را رصد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره ها ترافیک فضایی را رصد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید