مسئولان مالی بندری تایلند از ظرفیت های بندر شهید رجایی بازدید کردند

به گزارش تور دبی ارزان، هیئتی 3 نفره از رایزنان و مسئولان بندر لائم چابانگ تایلند از ظرفیت های بندر شهید رجایی در هرمزگان بازدید کردند.

مسئولان مالی بندری تایلند از ظرفیت های بندر شهید رجایی بازدید کردند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش تور دبی ارزان از بندرعباسو به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، پوم سانگ هام رایزن مالی سفارت تایلند، بل تی جی معاون بندری بندر لائم چابانگ و خانم الای پیکام افسر فنی بنادر و دریانوردی تایلند اعضای این هیئت تجاری است.

رایزن مالی سفارت تایلند در این بازدید گفت: گسترش تجارت دریایی در زمینه برنج، چوب و مصنوعات پلاستیکی و سرمایه گزاری در ساخت مراکز با ارزش افزوده کالا در بندر شهید رجایی از اولویت برنامه های هیئت تایلندی در سفر به این بندر است.

پومسانگهام افزود: بندر لائم چابانگ تایلند با 6 میلیون تی ای یو ظرفیت کانتینری در سال بیست و یکمین بندر تجاری جهان است که با امضای قرارداد خواهر خواندگی با بندر شهید رجایی ظرفیت تجاری هر دو بندر افزایش می یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در جریان نشست مشترک با هیئت مالی بندری تایلند گفت: با انعقاد پیمان خواهرخواندگی بین دو بندر شهید رجایی ایران و لائم چابانگ تایلند، زمینه های آموزش دریانوردان، خدمات IT، تردد کشتی ها و جابجایی کالا و سرمایه گذاری مشترک بخش خصوصی در پس کرانه های دو بندر فراهم می گردد.

ابراهیم ایدنی افزود: هم اکنون ظرفیت بندر شهید رجایی 90 میلیون تن در سال است که از 70 میلیون این ظرفیت استفاده می گردد و ظرفیت خالی ترانزیت در بندر وجود دارد.

وی افزود: با استفاده کشورهای جنوب شرق آسیا از بندر شهید رجایی و کریدور شمال-جنوب، 40 درصد در مدت زمان رسیدن کالا و 30 درصد در هزینه باربری صرفه جویی می گردد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: قرار است ترانزیت مواد خام کشورهای آسیای میانه به تایلند و فرآورده های تولیدی تایلند به اروپا از بندر شهید رجایی انجام گردد.

این مقام مسئول گفت: اشتغال زایی و درآمدزایی و فعالیت بخشیدن به ظرفیت های بالقوه در بندر شهید رجایی می تواند فعالیت های کانتینری این بندر را از 3 میلیون کانتینر در سال افزایش دهد.

این هیات در ادامه از اسکله ها و پایانه های کالای کانتینر، فله بر و نفتی بندر شهید رجایی بازدید کردند.

گفتنی است، از ابتدای سال تاکنون 3.7 میلیون تن کالا از بندر شهید رجایی ترانزیت شد که 18 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 646

به "مسئولان مالی بندری تایلند از ظرفیت های بندر شهید رجایی بازدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان مالی بندری تایلند از ظرفیت های بندر شهید رجایی بازدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید