هرس نکردن درختان در فصل مناسب عامل بروز خسارت به کشاورزان

به گزارش تور دبی ارزان، معاونت بهبود و تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی البرز گفت :بهترین زمان هرس نیمه دوم اسفند تا سرانجام نیمه اول فروردین است.

هرس نکردن درختان در فصل مناسب عامل بروز خسارت به کشاورزان

محمد تاج الدینی، معاونت بهبود و فراوریات گیاهی جهاد کشاورزی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار از، گفت: بهترین زمان هرس نیمه دوم اسفند تا سرانجام نیمه اول فروردین است که هرس خارج از این مدت موجب کاهش محصول و بروز خسارت می گردد.

تاج الدینی اضافه نمود: باغداران به صورت آگاهانه عمل هرس را انجام داده و از خسارت ناشی از هرس های خارج از فصل و هرس اشتباه که سبب کاهش چشمگیر بار دهی درختان و کاهش محصول باغات می گردد جلوگیری نمایند.

او با تاکیید بر توجه به نکات فنی نحوه هرس از قبیل بهترین زمان هرس، کاربرد چسب هرس و ضدعفونی کردن اندام درختان پس از هرس گفت : با انجام صحیح و به موقعه ، این اقدام باعث افزایش فراوری در محصولات باغی خواهد شد.

معاونت بهبود و فراوریات گیاهی جهاد کشاورزی البرز با بیان اینکه آموزش های ترویجی نقش موثر در بهبود سطح علمی باغداران منطقه دارد اضافه نمود : با برگزاری کلاس های ترویجی و توزیع برو شور های تهیه شده باغداران از مهم ترین اقدامات لازم آگاه تا بیشترین بهره وری حاصل گردد.

انتهای پیغام / ر . م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 21 اسفند 1398 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 890

به "هرس نکردن درختان در فصل مناسب عامل بروز خسارت به کشاورزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرس نکردن درختان در فصل مناسب عامل بروز خسارت به کشاورزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید