هشدار شدید ارتش چین به ناوهای جنگی آمریکا

به گزارش تور دبی ارزان، ناوگان نظامی آمریکا همزمان با افزایش تنش ها میان پکن و واشنگتن طی چند روزگذشته حداقل دو بار به جزایر مورد مناقشه چین در دریای چین جنوبی نزدیک شده اند و این موضوع با واکنش چین روبرو شده است.

هشدار شدید ارتش چین به ناوهای جنگی آمریکا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تور دبی ارزان، مهر به نقل از رویترز نوشت: سخنگوی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا اعلام نموده که کشتی نظامی گابریل گیفورد به تازگی در عبور خود به جزیره میسچیف ریف که مورد مناقشه دولت های چین، تایوان، ویتنام و فیلیپین می باشد، نزدیک شده است.

ناوهای آمریکایی همچنین محدودیت های اعمال شده چین را نقض و به جزایر دیگری در دریای چین جنوبی نزدیک شده اند.

در همین ارتباط نیز سخنگوی فرماندهی جنوبی ارتش چین با تائید عبور کشتی های نظامی آمریکا، این اقدامات را تحریک آمیز توصیف کرد و خواهان توقف این اقدامات شد.

ارتش چین همچنین هشدار داده که اقدامات اخیر ناوهای آمریکایی به شدت نگران کننده است و چین برای حفاظت از منافع خود از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد.

دریای چین جنوبی به عنوان یکی از گذرگاه های مهم دریایی و برخوردار از جزایر غنی از هیدروکربن، به محل مناقشه میان کشورهای مختلف از جمله چین، فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و تایوان تبدیل شده که هر یک مدعی مالکیت بر بخشی از آن هستند.

چین ادعای مالکیت 80 درصدی بر دریای چین جنوبی را دارد و تحرکات دریایی آمریکا در این منطقه به تشدید تنش ها منجر شده است. در حال حاضر عمده تنش ها در دریای چین جنوبی به دلیل رفت و آمد تحریک آمیز ناوهای جنگی آمریکا است که با نگرانی و خشم رهبران چین روبرو شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 658

به "هشدار شدید ارتش چین به ناوهای جنگی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شدید ارتش چین به ناوهای جنگی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید