پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا چیست؟

به گزارش مجله سفرنامه دبی، شاید تا به امروز چیزهایی راجع به پرتلیج کمپینگ شنیده باشید. این کار تجربه خوابیدن و کمپینگ در حالیکه از دیواره صخره یا درخت آویزان هستید را برایتان به ارمغان خواهد آورد. کوهنوردان، صخره نوردان و ماجراجویان در سنگ نوردی هایشان برای استراحت از این شیوه استفاده می نمایند. در واقع، پرتلیج نوعی چادر و تجهیزات همراه آن است که برای استراحت شبانه صخره نوردان نه چندان حرفه ای آن هم میان زمین و آسمان کاربرد دارد. شاید، در نگاه اول این کار خطرناک بنظر آید، اما برای این افراد که از ارتفاع لذت می برند، می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. با ما در مقاله آشنایی با پرتلیج کمپینگ همراه شوید تا بدانید پرتلیج کمپینگ چیست و از مزایای آن مطلع شوید.

پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا چیست؟

چادر زدن در منطقه مونلایت باترس (Moonlight Buttress)

اگر عاشق پرتلیج کمپینگ و تماشای طلوع زیبای خورشید در صبحگاه هستید، براساس مقاله آشنایی با پرتلیج کمپینگ برترین مکانی که می گردد به شما پیشنهاد داد، دیواره شمالی صخره مونلایت باترس است. براساس مقاله آشنایی با پرتلیج کمپینگ باید بدانید که این صخره که در پارک ملی زیون در استان یوتا واقع شده، می تواند تجربه ای تکرار نشدنی را برایتان به ارمغان بیاورد.

پرتلیج کمپینگ در منطقه قله مرو (Meru)

آیا نام قله مرو در کوههای هیمالیا را شنیده اید؟ به عقیده هندوها، این قله مرکز جهان است. البته، قضاوت درستی یا نادرستی این حرف را می توانید با چادر زدن بین زمین و هوا یا همان پرتلیج روی صخره های این کوه انجام دهید.

کمپ در منطقه ال کاپیتان (El Capitan)

حال وقت آن رسیده که به چادر زدن در منطقه ای صخره ای بپردازیم که خود شما هم می توانید در آنجا کمپ زده و چادر را از ارتفاعات آویزان کنید. این صخره که ال کاپیتان نام داشته و به ال کپ مشهور است، سالهاست که از محبوب ترین مقصدها برای کوهنوردان بحساب می آید.

کمپینگ در منطقه کوه لوکینگ گلس (Looking Glass)

برای چادر زدن بین زمین و هوا یکی دیگر از مناظری که میتوان به شما توصیه کرد، لوکینگ گلس واقع در کارولینای شمالی است. براساس مقاله پرتلیج کمپینگ چیست باید بدانید که این صخره زیبا که در رشته کوه های آپالیشین (Appalachian) واقع شده است، می تواند تجربه بسیار خوبی را هنگام آویزان بودن از صخره برایتان به ارمغان آورد. پس، فرصت را از دست ندهید.

چادر زدن در منطقه الک (Elk)

حال برسیم به بحث شیرین مقاله پرتلیج کمپینگ چیست که می تواند در این منطقه به راحتی صورت گیرد، چرا که الک کالیفرنیا دارای درختان پایدار زیادی است که می توانند خوراک کمپ درختی (tree camping) و ایجاد ننوهای درختی همراه با پتو، بالش و پشه بند باشند. اگر توصیف این شرایط اختیار از کفتان برده است، همین حالا اقدام کنید.

چادر زدن در منطقه داون وال

اگر اخبار جهان را دنبال می کنید، شاید نامهای تام کالدول و کوین جورگسون برایتان آشنا باشند. در واقع، علت به معروفیت رسیدن این دو که دو سنگ نورد آمریکایی هستند، صعود تاریخی به دیواره ال کاپیتان بود. آنها راستا سخت داون وال را طی مدت 19 روز طی نموده و خود را بعنوان اولین سنگ نوردان آزادی در جهان مطرح کردند؛ صعودی که باعث شد حتی باراک اوباما تبریکی با این پیغام برایشان فرستاد که این دو نفر به ما ثابت کردند که هیچ غیرممکنی وجود ندارد.

چادر زدن در منطقه موآب (Moab)

اگر فکر زدن چنین چادری و یاپرتلیج کمپینگ در این منطقه به سرتان زده است، باید بگوییم نفراتی این چادر در ارتفاع 420 فوتی (128 متری) سطح زمین و در مدت 24 ساعت را در صحرای یوتا بنا نموده اند. پس، اگر همچنان دوست دارید این کار را انجام دهید، 10 نفر دیگر را با خود همراه نموده و از الان آغاز کنید.

چادر زدن در منطقه انگلسی (Anglesey)

شاید اگر شما هم بخواهید شبی را به صورت معلق بر فراز صخره های دریایی سپری نموده و هیجانی وصف نشدنی را تجربه کنید، حاضر باشید پول زیادی را برای آن پرداخت کنید. این تجربه هیجان انگیز را می توانید با رفتن به هتل پرتلیج منطقه گوگارت جزیره هالی هم کسب کنید.

چادر زدن در منطقه شامونی (Chamonix)

شاید خیلی از شما دوست داشته باشید شبی را در یکی از هتل های لوکس شامونی بگذرانید و از اسکی و سایر فعالیت های این منطقه لذت برید. اما ما راه دیگری را برای این کار به شما توصیه می کنیم که هم پولتان را نگه دارید و هم تجربه اردو روی صخره کوه را برایتان به ارمغان بیاورد. در واقع، فقط کافی است روی صخره کوه اردو بزنید؛ به همین سادگی!

چادر زدن در جزیره بافین (Baffin)

اگر خیلی از سرما گریزان نباشید، احتمالا بتوانید سردی محیط قطبی جزیره بافین و البته سختی کوهنوردی و اردو زدن در آن را تحمل کنید، چرا که قرار است شاهد چشم انداز هایی باشید که ارزش این کارها را دارند.

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1985

به "پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید