کنسرت های محمدرضا گلزار و مهران مدیری؛ در و پیکر موسیقی ما کجاست؟

به گزارش مجله سفرنامه دبی، مخصوصا که در این چند سال اخیر این هفته آخر با فصل تابستان همراه شده و برای همین اوقات فراغت های بیشتری برای گذران ساعاتی در سالن های کنسرت به وجود آمده و همین موضوعات دست به دست هم داده تا خلا نبود برنامه های تفریحی برای گذران اوقات فراغت رونقی فراتر از انتظار به کنسرت های هفته آخر ببخشد.

کنسرت های محمدرضا گلزار و مهران مدیری؛ در و پیکر موسیقی ما کجاست؟

کنسرت هایی که تا کنون استقبال خوبی هم از آنها شده به طوری که فروش بلیت ها آنقدر زیاد بودند یا پیش فروش به سرعت تمام می شده یا به علت استقبال مردمی سانس ها و روزهای کنسرت خواننده های گوناگون تمدید و تکرار می شدند. به همین علت هم ترافیکی گسترده در میان اجرای کنسرت های پاپ به وجود آورد که باعث می شد علاقمندان به خوانندگان پاپ سردرگم این همه اجراهای فشرده ای باشند و ندانند از کجا آغاز و به کجا ختم شان نمایند.

جایگاه هایی که به علت معروفیت پر می شوند

استقبال از خوانندگان پاپ شناخته شده به همراه چهره های مطرحی که حرفه اصلی شان کارگردانی یا بازیگری است نیز موجب شد تا واکنش های مثبت و منفی هم در میان این حجم بزرگ ترافیک اجراها به وجود آورد. از یک سو کنسرت های مهران مدیری، کارگردان و بازیگری که این روزها با پخش سریال هیولا در شبکه خانگی بار دیگر توانایی خود را در ساخت سریال های طنز نشان داده به علت بازخوانی ترانه های قدیمی خواننده های معروف از یک سو و از سوی دیگر قیمت بالای بلیت هایی که بابت اجرایش به فروش می رساند موجب شد تا موجی از انتقاد به سوی این کارگردان روانه شود.کارگردانی که البته برگزاری کنسرت، تجربه اول اش نبوده و حتی صدای او را در تیتراژ بعضی از سریال هایی که خودش سازنده آن بوده نیز شنیده اید با این وجود به علت آنکه معمولا به بازخوانی ترانه ها پرداخته با موجی از انتقاد همراه با استقبال پرشور همراه بود.

از طرفی اجراهای ضعیف محمدرضا گلزار در تور کنسرت شهرستان هایش نیز واکنش هایی منفی بسیاری را به همراه داشت و این سوال را به وجود آورد چرا باید بازیگری که توانایی اجرا و حتی زدن درست ساز! باوجود سابقه اش در حضور گروه آریان داشته ندارد تیم کنسرت هایش برگزار و اتفاقا مورد استقبال بیماری از مخاطبان قرار می گیرد؟

رقابت برای دریافت مجوز اجرای کنسرت

فارغ از چنین انتقادها و ضعف همیشگی در نبود سالن های استاندارد برای اجرای کنسرت؛ اما رقابت میان خوانندگان، تهیه نمایندگان و سالن دارها بسیار زیاد و تنگاتنگ بوده و باوجود تمام ضعف ها هم مردم و هم برگزارنمایندگان وجود همین سالن ها را نیز غنیمت شمرده و در کوشش برای گرفتن مجوز و اجرای برنامه های خود را دارند.

رضا بهرام، امید حاجیلی، گروه ماکان، آرش و مسیح، رضا صادقی، مهدی یراحی، بهنام بانی، محسن ابراهیم زاده، زانیار خسروی، علیرضا طلیسچی، هوروش بند، پازل بند، چارتار، فرزاد فرخ و... از جمله نام های خوانندگانی هستند که این روزها حسابی گل نموده اند و با اجراهای خود در سالن های کنسرت تهران و شهرستان ها کوشش برای جذب مخاطب هایشان داشته اند.

سطح سلیقه مردم را پایین نیاورید

جذب مخاطب هایی که اتفاقا پیروز هم بوده و جای امیدواری دارد که مردم نگاه خوبی به موسیقی مخصوصا موسیقی پاپ کشور داشته اند و برای خوانندگان جوان ارزش قائل هستند؛ اما این موضوع تمام ماجرا نیست و می توان گفت این جریان تنها یک روی سکه است و روی دیگر سکه به منتقدان و صاحب نظرانی برمی شود که معتقدند سطح سلیقه مخاطبان باتوجه به ضعف در موسیقی، محتوا و... هر روز در حال عفول است. این در حالیست که موسیقی سنتی و کلاسیک روز به روز جهت نزول خود را بیشتر از قبل طی می نماید در حالی که به باور این منتقدان باید به سمتی رفت تا هم خوانندگان پاپ در جهت درست پیشرفت قرار گیرند و بتوانند سطح سلیقه مخاطب ها را پایین نیاورند و هم این اندازه استقبالی که در حال حاضر وجود دارد را حفظ نمایند که آن را نیز مدیون نبود برنامه هایی به منظور پرکردن اوقات فراغت شهروندان هستند و از سوی دیگر استقبال و نگاهی نو تازه نیز به موسیقی کلاسیک و سنتی شود که اتفاقا آنها نیز در کوشش هستند نگاه مخاطب ها را نیز به سمت خود متمایل نمایند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2047

به "کنسرت های محمدرضا گلزار و مهران مدیری؛ در و پیکر موسیقی ما کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنسرت های محمدرضا گلزار و مهران مدیری؛ در و پیکر موسیقی ما کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید