گوترش: 26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند

به گزارش تور دبی ارزان، دبیر کل سازمان ملل روز شنبه در سخنانی گفت در حالی که تعداد زیادی از مردم جهان در نابرابری به سر می برند 26 نفر نیمی از ثروت های جهان را در اختیار دارند.

گوترش: 26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند

به گزارش گروه بین الملل تور دبی ارزان، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز شنبه گفت که نصف ثروت های جهان تنها در اختیار 26 نفر بوده این در حالی است که بخش عمده ای از مردم جهان در نابرابری به سر می برند.

وی که در جریان بزرگداشتی درباره نلسون ماندلا صحبت می کرد، گفت: نابرابری مشخصه دوران ماست. 70 درصد از مردم جهان تحت شرایط نابرابری در درآمد و ثروت به سر می برند و 26 ثروتمند بر نیمی از ثروت های جهان سیطره دارند.

دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد: برای پر کردن این حفره ها و ایجاد توافق اجتماعی جدید، باید منشور جهانی جدیدی ایجاد شود که شامل توزیع وسیع تر و منصفانه تر قدرت، ثروت و فرصت در سطح جهانی باشد.

گوترش گفت: باید به نمونه جدید در اداره جهان دست یافت که مشارکتی کامل و فراگیر و برابر در کار موسسات جهانی باشد در غیر این صورت با میزان بیشتری از نابرابری و عدم همبستگی روبرو خواهیم شد که امروز نیز این گسستگی در مقابله جهانی با ویروس کرونا قابل مشاهده است.

وی تاکید کرد که کشورهای توسعه یافته باید بیشتر در زمینه تصمیم سازی در عرصه جهانی فعالیت داشته باشند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1309

به "گوترش: 26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: 26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید