4 سال محرومیت ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک و رقابت های جهانی

به گزارش مجله سفرنامه دبی، سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ در سنگین ترین مجازات یک کشور از سوی این سازمان در تاریخ ورزش جهان، ورزشکاران روسیه را برای چهار سال از تمام مسابقات جهانی محروم کرد.

4 سال محرومیت ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک و رقابت های جهانی

سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ، به تازگی ورزشکاران روسیه را برای مدت چهار سال از حضور در بازی های المپیک و سایر رقابت های مهم ورزشی در دنیا محروم کرد.

به این ترتیب هیچ یک از ورزشکاران روسی نمی توانند در رقابت های المپیک تابستانی 2020 توکیو، المپیک زمستانی 2022 پکن و جام دنیای فوتبال 2022 قطر حضور داشته باشند. این سازمان در نشست روز دوشنبه اذعان کرد که کمیته مبارزه با دوپینگ روسیه باید به عنوان ناقض قوانین سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ اعلام گردد و مجازات های ناشی از آن را تحمل کند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که سازمان دنیای پی برد، داده های آزمایشگاه مسکو متعلق به کمیته مبارزه با دوپینگ روسیه حاوی موارد متناقض و تفاوت های مشکوک است.

سِر کریگ ریدی (Sir Craig Reedie)، رئیس سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ دراین باره گفته است:

دوپینگ در ورزش روسیه، از مدت ها قبل باعث تضعیف ورزش پاک شده است. باید با مقامات روسی برای نقض آشکار شروط بازگرداندن کمیته مبارزه با دوپینگ روسیه (مصوب کمیته اجرایی (اکسکو) در سپتامبر 2018) قاطعانه برخورد می شد. این دقیقاً همان چیزی است که امروز ارائه شد. به روسیه فرصت دادیم تا سروسامانی به شرایط خود بدهد و به خاطر ورزشکاران و یکپارچگی ورزش این کشور، دوباره به جمع دنیای مبارزه با دوپینگ ملحق گردد؛ اما این کشور تصمیم گرفت تا موضع فریب و انکار را انتخاب کند.

با اینکه ورزشکاران روسیه نمی توانند زیر پرچم این کشور در المپیک 2020 توکیو رقابت نمایند، اما آن ها اجازه دارند تا زیر یک پرچم بی طرف در این مسابقات حضور یابند، همان طور که در بازی های المپیک زمستانی 2018 در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی شرکت کردند.

سازمان دنیای مبارزه با دوپینگ به این حد از مجازات قانع نیست و پیشنهادات دیگری نیز مطرح نموده است که عبارت اند از: ممنوعیت میزبانی رویدادهای مهم ورزشی برای چهار سال، ممنوعیت اهتزاز پرچم روسیه در هرگونه رویداد مهمی و ممانعت از حضور مقامات و نمایندگان دولت روسیه در همه رویدادها.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2202

به "4 سال محرومیت ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک و رقابت های جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 سال محرومیت ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک و رقابت های جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید