آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های کارکنان در دستور کار هیات وزیران

به گزارش مجله سفرنامه دبی، در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت آیین نامه ثبت و بروزرسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در دو سامانه تصویب شد که برای اخذ تصمیم نهایی در دستورکار جلسه اصلی هیات وزیران نهاده شد.

آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های کارکنان در دستور کار هیات وزیران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت آیین نامه ثبت و بروزرسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در دو سامانه تصویب شد که برای اخذ تصمیم نهایی در دستورکار جلسه اصلی هیات وزیران نهاده شد.

در این جلسه، اعضای کمیته اصلی ضمن موافقت با آیین نامه ثبت و به روز رسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در سامانه های کارمند ایران و ثبت حقوق و مزایا، موضوع تفویض اختیارات، مسئولیت ها و وظایف وزیران و معاونان رییس جمهور در بعضی موارد به وزیر کشور را برای اصلاح به وزارت کشور عودت نمودند، هم چنین دیگر پیشنهاد این وزارت در زمینه درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو در صورت فوت یا مرگ مغزی به علت تصادفات رانندگی برای آنالیز مجدد به کمیته تخصصی ارجاع شد.

سازمان برنامه و بودجه کشور آیین نامه اجرایی ثبت و بروز رسانی اطلاعات و پرداخت ها به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا را با هدف ساماندهی نیروی انسانی و کارکنان دولت و ایجاد انضباط اقتصادی ارائه کرده است که با اصلاحاتی تصویب شد و برای اخذ تایید نهایی در دستورکار جلسه اصلی هیئت وزیران نهاده شد.

وزارت کشور به منظور تراکم زدایی و تسهیل در اجرای وظایف دولت و خدمت رسانی به مردم پیشنهاد کرده تا کلیه اختیارات، مسئولیت ها و وظایف وزیران و معاونان رییس جمهور شامل موافقت، تأیید، صدور گواهی، پروانه و کلیه مجوز های لازم جهت تصمیم گیری در مورد اجرای طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری به وزیر کشور به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور محول گردد. پیشنهاد مذکور در کمیته اصلی، مطرح و با توجه به ابهامات آن مقرر شد مجدداً به وزارت فوق عودت و متن پیشنهادی جدید ارایه گردد.

مطابق ماده (16) آیین نامه صدور انواع گواهینامه های رانندگی، موارد مندرج در گواهینامه رانندگی براساس تشخیص هدایت و رانندگی معین می گردد. از آنجایی که نزدیک به نیمی از موارد مرگ مغزی بدنبال حوادث ترافیکی اتفاق می افتد و اطلاع یافتن خانواده متوفی از رضایت وی در مورد اهداء عضو موثر می باشد، وزارت کشور پیشنهاد اصلاح این ماده به منظور درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو در صورت مرگ مغزی به علت تصادفات رانندگی را ارائه نمود. این پیشنهاد با نظر اعضای کمیسیون برای اصلاح به کمیته تخصصی ارجاع شد تا پس از بازنگری، مجددا در دستورکار کمیته اصلی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است، جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک به ریاست جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، علی محمد فلاح زاده، دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، صمت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان اداری و استخدامی کشور و معاونت حقوقی رئیس جمهور روز یکشنبه 5 مرداد ماه 1399 به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1322

به "آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های کارکنان در دستور کار هیات وزیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئین نامه ثبت اطلاعات و پرداخت های کارکنان در دستور کار هیات وزیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید