اختلاف محبوبیت جو بایدن با دیگر رقبای دموکرات، دو رقمی شد

به گزارش تور دبی ارزان، یک نظرسنجی جدید نشان می دهد معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا حدود 10 درصد از دیگر رقبای دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور پیش است.

اختلاف محبوبیت جو بایدن با دیگر رقبای دموکرات، دو رقمی شد

به گزارش گروه سیاسی تور دبی ارزان، در بحبوحه کشمکش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با کنگره و استیضاح در ماجرای اوکراین گیت، از اردوگاه حزب دموکرات خبر می رسد که محبوبیت جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین این کشور در میان رأی دهنگان آمریکایی رو به افزایش است.

نظرسنجی جدیدی که توسط موسسه سِروِی یو.اِس.اِی صورت گرفته نشان می دهد اختلاف بایدن نسبت به دیگر رقبای دموکرات خود از جمله سناتور الیزابت وارِن (نفر دوم از نظر محبوبیت در میان نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا)، برای اولین بار از زمان شروع رقابت های انتخاباتی، دو رقمی شده است.

به نوشته وبگاه نشریه هیل بر اساس نتایج این نظرسنجی که بامداد سه شنبه منتشر شد، 32 درصد از رأی دهندگان آمریکایی حامی حزب دموکرات، بایدن را برای ریاست جمهوری این کشور انتخاب می نمایند. این در حالی است که وارن و برنی سندرز هر کدام به ترتیب 22 و 17 درصد رأی دارند.

سناتور کاملا هریس دیگر نامزد دموکرات ها نیز دارای رأی 10 درصدی است که همین مسئله نشان دهنده فاصله زیاد بین سه نامزد اصلی این حزب با دیگر رقبا می باشد.

این موسسه در این پیماش 1071 نفر از رأی دهندگان دموکرات را در سراسر آمریکا در دو روز پانزدهم و شانزدهم اکتبر مورد مطالعه قرار داده است.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده که انتقادها از ترامپ به دلیل ماجرای اوکراین گیت و افشای محتوای تماس تلفنی با رئیس جمهور اوکراین افزایش یافته و ترامپ نیز به حجم جملات به بایدن افزوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 654

به "اختلاف محبوبیت جو بایدن با دیگر رقبای دموکرات، دو رقمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف محبوبیت جو بایدن با دیگر رقبای دموکرات، دو رقمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید