استرالیا ادعای آمریکا درباره منشأ ویروس کرونا را رد کرد

به گزارش تور دبی ارزان، نخست وزیر استرالیا اعلام کرد در حال حاضر شواهدی برای اثبات اینکه ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شده است، وجود ندارد.

استرالیا ادعای آمریکا درباره منشأ ویروس کرونا را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل تور دبی ارزان به نقل از گاردین، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا روز پنج شنبه تأکید کرد که در حال حاضر شواهد کافی برای اثبات این ادعای آمریکا که ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است، وجود ندارد.

اسکات موریسون که به گفته گاردین حمایت از فرضیه ادعای آمریکایی مبنی بر اینکه ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان ساخته شده است را در تضاد با تلاش های کشورش برای جلب حمایت بین المللی به منظور انجام تحقیقات مستقل درباره منشأ ویروس کرونا می داند، در خصوص فرضیه جنجالی مقامات آمریکایی گفت: تا به امروز هیچ گونه شواهدی که بتوان بر اساس آن قاطعانه این فرضیه را تأیید کرد، ندیده ام.

وی شرح داد: موضع استرالیا درباره این قضیه [منشأ ویروس کرونا] هیچ تغییری نداشته است. موضع ما از قبل هم این بوده است که نمی توانیم هیچ یک از اینها [فرضیه ها] را رد کنیم؛ اما محتمل ترین فرضیه این است که منشأ ویروس یک بازار فروش حیوانات وحشی بوده است.

مقامات آمریکایی طی روزهای اخیر در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر بی کفایتی دولت این کشور در مقابله با ویروس کرونا، بارها چین را به پنهان کاری درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرده و مدعی شده اند که ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان چین ساخته شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 15 تیر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1174

به "استرالیا ادعای آمریکا درباره منشأ ویروس کرونا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا ادعای آمریکا درباره منشأ ویروس کرونا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید