بودجه، کفاف فعالیت های فرهنگی را نمی دهد

به گزارش تور دبی ارزان، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خوارزمی گفت: بودجه هایی که در اختیارمان قرار می دهند، کفاف فعالیت های فرهنگی را نمی دهد.

بودجه، کفاف فعالیت های فرهنگی را نمی دهد

مرتضی تهامی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خوارزمی در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: ماهیت فعالیت های فرهنگی به گونه ای است که بودجه بر است. اگر بخواهیم هر فعالیتی انجام دهیم احتیاج به هزینه های زیاد جهت پیشبرد اهدافمان داریم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خوارمی اضافه نمود: باتوجه به شرایط کنونی که با هزینه های بالایی در هر زمینه ای روبرو هستیم، بودجه هایی که در اختیارمان قرار می دهند، کفاف فعالیت های فرهنگی را نمی دهد. اگر بودجه کافی در اختیارمان قرار دهند؛ می توانیم برنامه های با تنوع بیشتر و کمیت بیشتری برگزاری کنیم، اما اگر تأمین نگردد مجبور می شویم این فعالیت ها را در مقدورات انجام دهیم.

بودجه فرهنگی دانشگاه باید جز اولویت ها باشد

او اضافه نمود: در شرایط کنونی با دو مشکل آینده شغلی و تشکیل زندگی مشترک برای دانشجویان روبرو هستیم،اگر این مسائل برطرف نگردد؛ تاثیر منفی از نظر روحی برای دانشجویان دارند. از آنجایی که این دو موضوع با یکدیگر مرتبط هستند به همین دلیل ما باید در صدد کاری باشیم که دانشجویان عزیزمان بتوانند به آینده امیدوار باشند؛ این مسئله احتیاجمند توسعه مسائل فرهنگی است.

تهامی گفت: دانشگاه، مرکز پرورش و تربیت انسان های متخصص و اهل علم و دانش دانشگاه است. به طور قطع هر کسی که امروز در دانشگاه است، در آینده در این کشور مسئولیتی خواهد داشت. به همین دلیل توجه به مسائل فرهنگی یک اصل اساسی و اولویت دار است. دانشگاه چراغ علمی کشور است که اگر به آن توجه گردد، واقعا موثر است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خوارزمی عنوان کرد: ما در حد شرایط فعلی و در حد امکانات خودمان سعی داریم با ایجاد شرایط مفرح و نشاط آور و اردوهای تفریحی، شرایطی مناسبی را برای دانشجویان ایجاد کنیم اما به دلیل کمبود بودجه، از ایده آل های لازم برای پیشبرد برنامه ها برخوردار نیستیم .

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 933

به "بودجه، کفاف فعالیت های فرهنگی را نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه، کفاف فعالیت های فرهنگی را نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید