تداوم آتش سوزی های جنگلی از آمازون تا اندونزی

به گزارش تور دبی ارزان، در حالی که آتش سوزی ها در جنگل آمازون همچنان ادامه دارد، حریق در جنگل های اندونزی در حال نابودی پوشش گیاهی ارزشمند در بخش دیگری از کره زمین است.

تداوم آتش سوزی های جنگلی از آمازون تا اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش ایسنا، هزاران مورد آتش سوزی که بیشتر آن ها با هدف تصرف اراضی به منظور فراوری روغن پالم اتفاق افتاده موجب شده ابرهایی از دود سیاه آسمان اندونزی را دربرگیرد و اختلال در پرواز هواپیماها و بیماری ساکنان را به همراه داشته باشد.

آتش سوزی های اخیر در جنگل های استوایی آمازون که ریه های زمین شناخته می گردد برزیل را در کانون توجهات بین المللی قرار داده است. اکنون نیز تصرف اراضی و پاکسازی زمین از پوشش جنگلی در اندونزی نگرانی های فزاینده ای را با خود همراه نموده است.

روز گذشته (سه شنبه) مناطق مختلف بورنئو و سوماترا در اندونزی شاهد صدها مورد حریق بودند که موجب شد ابری از دود، آسمان را فراگیرد و مانع از پرواز هواپیماها گردد. همچنین این اقدامات تعطیلی مدارس و بیماری هزاران نفر را به دنبال داشته است. تجهیزات ناکافی آتش نشانان شرایط را برای اطفای حریق های جنگلی مشکل نموده است.

به گفته مقامات اندونزی، حدود 80 درصد از این آتش سوزی ها به عمد اتفاق افتاده تا فضا برای کاشت درخت پالم فراهم گردد.

آتش سوزی های جنگلی در اندونزی و آمازون با فراوری دی اکسید کربن بیشتر که از اصلی ترین گازهای گلخانه ای به حساب می آید، همراه بوده و انتشار آن در جو به تشدید پدیده تغییرات اقلیمی یاری می نماید.

به گزارش نیویورک تایمز، این آتش سوزی ها که در این دوره از سال اتفاق می افتد، به موضوع بحث برانگیزی میان اندونزی و کشورهای همسایه آن تبدیل شده زیرا آلودگی ناشی از آن برای سنگاپور و بخش هایی از مالزی دردسرساز است. هرچند، آتش سوزی های اخیر در اندونزی طی سال های گذشته شدیدتر بوده که بخشی از آن به دلیل شدت خشکی هواست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 467

به "تداوم آتش سوزی های جنگلی از آمازون تا اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آتش سوزی های جنگلی از آمازون تا اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید