ترزا می: از اتحادیه اروپا خارج می شویم نه از قاره اروپا، پل های خود با بروکسل را خراب نمی کنیم

به گزارش تور دبی ارزان، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی گفت: کشورش خواستار یک توافق تجاری فراگیر با اتحادیه اروپا به همراه یک توافق دفاعی در زمانی است که این اتحادیه را ترک می نماید.

ترزا می: از اتحادیه اروپا خارج می شویم نه از قاره اروپا، پل های خود با بروکسل را خراب نمی کنیم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه با روزنامه آلمانی گفت: دولت وی به دنبال این نیست که در مذاکره با اتحادیه اروپا همه چیز را به نفع خود بردارد و خواستار یک توافق تجاری است که جامع تر از توافقی باشد که اتحادیه اروپا با نروژ یا کانادا دارد. صرفا به خاطر اینکه بریتانیا از موضعی متفاوت با این دو کشور وارد مذاکرات شده است.

او به روزنامه بیلد آلمان گفت: مساله این نیست که ما در مذاکرات همه چیز را به نفع خود برداریم. ما خواستار مذاکره بر سر یک توافق تجارت آزاد جامع و یک پیمان امنیتی هستیم. ما موضع متفاوتی از ابتدا با کانادا یا نروژ داشته ایم.

او همچنین گفت: ما در حال ترک اتحادیه اروپا هستیم نه قاره اروپا.

نخست وزیر انگلیس همچنین در پاسخ به اینکه آیا در صورت برگزاری مجدد همه پرسی بریگزیت به خروج از اتحادیه اروپا رای می دهد، پاسخ منفی داد و گفت: او همیشه احساس اروپای متحد را دارد. این در حالی است که ترزا می در همه پرسی نخست بریگزیت در ژوئن 2016 رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بود.

وی اعلام کرد، عقب نشینی از بریگزیت راه چاره نیست ما پیشنهاد سیاستمداران اتحادیه اروپا را برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا رد می کنیم. رفراندوم دومی برای خروج از اتحادیه اروپا در کار نخواهد بود انگلیس به دفاع و امنیت اروپایی ها متعهد است. لندن به هیچ وجه نمی خواهد پل های ارتباطی خود با بروکسل را خراب کند.

او در این مصاحبه گفت: در یک همه پرسی مجدد من همان کاری را که دفعه آخر کردم انجام خواهم داد. با این حال ترزا می چندی پیش در مصاحبه با یک رسانه فرانسوی گفته بود قرار نیست همه پرسی مجددی برگزار گردد و چیزی که قرار است اتفاق بیفتد انگلیس اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 621

به "ترزا می: از اتحادیه اروپا خارج می شویم نه از قاره اروپا، پل های خود با بروکسل را خراب نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترزا می: از اتحادیه اروپا خارج می شویم نه از قاره اروپا، پل های خود با بروکسل را خراب نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید