ترکیه: راه آهن باکو - تفلیس - کارس پنجره ای رو به اروپا برای آسیا است

به گزارش تور دبی ارزان، وزیر امور خارجه ترکیه راه آهن باکو - تفلیس - کارس را پنجره ای رو به اروپا برای آسیا دانست.

ترکیه: راه آهن باکو - تفلیس - کارس پنجره ای رو به اروپا برای آسیا است

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور دبی ارزان مولود اووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت که راه آهن باکو - تفلیس - کارس پنجره ای رو به اروپا برای آسیا است.

چاووش اوغلو خاطر نشان کرد که راه آهن باکو - تفلیس - کارس یکی از مهم ترین پروژه های حمل و نقل در منطقه است و روند ترانزیت حالا از چین به اروپا را تسهیل خواهد نمود. راه آهن باکو - تفلیس - قارص یک خط راه آهن است که به طور مستقیم جمهوری آذربایجان، گرجستان و ترکیه را به یکدیگر وصل می نماید. این پروژه در سال 2017 به خاتمه رسید. پروژه باکو-تفلیس-قارص برای تکمیل کریدور حمل و نقل ارتباط جمهوری آذربایجان به ترکیه (و در نتیجه آسیای مرکزی و چین به اروپا) به وسیله راه آهن در نظر گرفته شده است. این خط برای حمل و نقل اولیه سالانه با حجم 6.5 میلیون تن در نظر گرفته شده و هدف آن در دراز مدت بیش از 17 میلیون تن است.

جمهوری آذربایجان برای ساخت و ساز راه آهن در خاک گرجستان، 220 میلیون دلار وام به گرجستان با بازپرداخت 25 ساله و نرخ بهره سالانه 1 درصد ارائه داده است. از سپتامبر 2007 صندوق دولتی نفت آذربایجان 50 میلیون دلار قسط این وام را اعطا نمود. در فوریه 2007 در تفلیس، یک توافق سه جانبه مابین جمهوری آذربایجان، گرجستان و ترکیه برای راه اندازی و ساخت و ساز این راه آهن امضا شد. در 21 نوامبر 2007، روسای جمهور آذربایجان (الهام علی اف)، گرجستان (میخائیل ساکاشویلی) و ترکیه (عبدلله گل) در طی مراسمی ساخت و ساز راه آهن در تفلیس را افتتاح کردند و ساخت اولین ریل در ترکیه در ژوئیه سال 2008 از کارس شروع شد. این خط آهن در تاریخ 30 اکتبر 2017 با حضور سران این سه کشور به صورت رسمی افتتاح و شروع به کار کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 381

به "ترکیه: راه آهن باکو - تفلیس - کارس پنجره ای رو به اروپا برای آسیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: راه آهن باکو - تفلیس - کارس پنجره ای رو به اروپا برای آسیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید