تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده تهران 3 برابر شد

به گزارش تور دبی ارزان، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از افزایش 3 برابری تسهیلات ساخت مسکن در کنار سایر مشوق های دولت و مدیریت شهری در بافت های فرسوده اطلاع داد.

تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده تهران 3 برابر شد

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه اجتماعی تور دبی ارزان، کاوه حاج علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به کاهش 15 درصدی میزان ساخت و ساز مسکن در کل شهر تهران در سالی که گذشت، گفت: به دلیل ارائه مشوق ها و سیاست های حمایتی که از سوی دولت و مدیریت شهری برای بازآفرینی بافت های فرسوده در نظر گرفته شده بود، میزان ساخت و ساز در بافت های فرسوده در سال 98 سیر نزولی پیدا نکرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که افزایش سه برابری تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده با حمایت دولت از برنامه نوسازی مسکن در بافت فرسوده محقق شده است، اعلام نمود: علاوه بر تسهیلاتی که از محل صندوق توسعه ملی برای ساخت اعطا می شد، هم اکنون از خود منابع بانک مسکن هم می گردد برای نوسازی استفاده کرد.

علی اکبری در این باره شرح داد: چنانچه مالکان اقدام به ساخت و ساز نموده و از مشارکت سازندگان غیرحرفه ای استفاده کنند، به ازای هر واحد می توانند تا 100 میلیون تومان تسهیلات نوسازی دریافت کنند، اما اگر مالکان از ظرفیت سازندگان حرفه ای که پروانه انبوه سازی دارند استفاده کنند، این مبلغ 140 میلیون تومان خواهد بود.

وی متذکر شد: در صورتی که سازندگان و انبوه سازان با استفاده از فناوری های نوین اقدام به نوسازی در بافت های فرسوده کنند، به ازای هر واحد مسکونی می توانند تا 170 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران عنوان نمود: انتظار می رود با پرداخت تسهیلات بانکی با سقف بالاتر، اعطای پروانه های رایگان و یک طبقه تراکم تشویقی از سوی مدیریت شهری، جذابیت مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی در نوسازی بافت های فرسوده ایجاد گردد و شاهد رشد قابل توجهی در نوسازی مسکن در بافت های فرسوده تهران باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 975

به "تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده تهران 3 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده تهران 3 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید