تعامل با خانواده ها بعد از شناسایی و پایش دانش آموزان چاق و لاغر

به گزارش تور دبی ارزان، تهران (پانا) - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در رادیو گفت وگو اظهار کرد 14 درصد نوآموزان کلاس اول، دارای اضافه وزن و چاقی هستند که باید به صورت ویژه روی آنها کار گردد.

تعامل با خانواده ها بعد از شناسایی و پایش دانش آموزان چاق و لاغر

برنامه رویداد رادیو گفت وگو در بخش باسخنگویان در مورد آنالیز شرایط آموزش و پرورش با مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

مهرزاد حمیدی از شروع برنامه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در سال تحصیلی جاری گفت و بیان نمود: در گستره دانش آموزان کشور، توانسته ایم ترکیب بدنی 13 میلیون و 290 هزار و 720 دانش آموز را سنجش کنیم. در همان هفته های نخست بازگشایی مدارس 6 میلیون و 500 هزار نفر را به صورت حضوری مورد سنجش قرار دهیم و باقی این سنجش را با راهنمایی و حضور معلمین و والدین عزیز انجام دادیم.

وی با اشاره به پایش شاخص های وزنی و قدی دانش آموزان، توضیح داد: اعدادی که در پی این سنجش به دست آمده است، حرف های زیادی برای گفتن دارد، زیرا یک هشدار به نسل فعلی کشور و یک هشدار نیز برای آینده کشور دارد. خیلی از دانش آموزان امروز بابت بیماری واگیر کرونا در خانه قرنطینه شده اند ولی در آینده کم تحرکی و سکون باعث افزایش وزن جهشی خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به چاقی دانش آموزان و خطراتی که در آینده دامن گیر خواهد شد، اظهار کرد: این موضوع در آینده خانواده و کشور را با افزایش هزینه های هنگفت درمان روبرو خواهد نمود و هم مسائل عدیده ای در سلامت دانش آموزان و نسل کشور به وجود خواهد آورد.

حمیدی درباره جزئیات پایش اجرا شده بیان نمود: قریب به 6 درصد این دانش آموزان در منطقه لاغر قرار دارند. 1.9 درصد از آنها خیلی لاغر هستند که نیاز به رسیدگی کلی از نظر مواد غذایی دارند. 63.9 درصد دانش آموزان وزن طبیعی دارند. 19 درصد دارای اضافه وزن هستند و باقی دانش آموزان نیز چاق محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه از هر سه دانش آموز، یک نفر دچار اضافه وزن یا چاقی است، بیان کرد: البته وقتی به سنین بالاتر می رسیم این موضوع به 60 درصد می رسد. همچنین بر اساس پیمایشی که وزارت بهداشت انجام داده بود، 14 درصد نو آموزان کلاس اول، دارای اضافه وزن و چاقی هستند که باید به صورت ویژه روی دانش آموزان و خانواده ها کار گردد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: بعد از شناسایی و پایش دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاق و همچنین خیلی لاغر وارد تعامل با خانواده ها می شویم و در حال حاضر نیز در حوزه مداخله قرار داریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1611

به "تعامل با خانواده ها بعد از شناسایی و پایش دانش آموزان چاق و لاغر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعامل با خانواده ها بعد از شناسایی و پایش دانش آموزان چاق و لاغر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید