توقیف اموال ایران در امارات از سوی آمریکایی ها شیوه نوین چپاول ثروت ملت ها است

به گزارش تور دبی ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: توقف اموال ایران در کشور امارات از سوی آمریکایی ها شیوه نوین راهزنی، و چپاول ثروت ملت ها است.

توقیف اموال ایران در امارات از سوی آمریکایی ها شیوه نوین چپاول ثروت ملت ها است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خانه ملت، آقای جلیل رحیمی جهان آبادی به توقیف 7 میلیون دلار از دارایی های ایران در امارات از سوی ایالات متحده، اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها همین کار را نیز با 11 میلیارد دلاری که قبل از انقلاب برای خرید تسلیحات در آمریکا داشته ایم نیز انجام داده اند.

وی شرح داد: اینکه اماراتی ها که از همسایگان ما به شمار می رود و از روابط مالی، تجاری و سیاسی با ایران برخوردار است تعجب آور بوده؛ بنابراین سرمداران امارات باید بدانند که ما باید در کنار هم زندگی کنیم و اگر بخواهد چنین اقدامی را انجام دهد اوج بی توجهی به امنیت و منافع منطقه است که می تواند آسیب غیر قابل جبرانی را به روابط ایران و امارات وارد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم طرف اماراتی خبط و خطای بزرگی را دچار نشود؛ بالاخره مردم کشورمان در دوران تحریم و سختی ها تحت فشار هستند که قطعا در این بحبوحه نیز دوست و دشمن خود را می شناسد؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران دوست ندارد که امارات را در لیست دشمنان خود قرار دهد.

مصادره اموال در قوانین بین المللی به بهانه های واهی اعتباری ندارد

آقای رحیمی جهان آبادی همچنین گفت: امارات با ما پیوند های دینی، جغرافیایی و همچنین روابط فرهنگی و مالی دارد و نباید این اشتباه مرگبار را انجام دهد.

وی تاکید کرد: مردم کشورمان این دوران سخت را سپری خواهند کرد و آن وقت بعید می دانم که اماراتی ها با این رفتار بتوانند آینده خوش و آرامی را در کنار کشورمان در خلیج فارس داشته باشند؛ البته بعید می دانم اماراتی ها چنین اقدامی را انجام دهند، ولی اگر بخواهند دست به اینگونه رفتار بزنند یک اشتباه تاریخی را برای خود رقم زده اند که هیچگاه قابل جبران نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شرح داد: اینکه کشور ها با هم توافق کنند منابع مالی کشور ثالثی را مصادره کنند هیچ وجاهت قانونی ندارد و در قوانین بین المللی چنین موضوعی پذیرفتنی نیست، البته آمریکا سازمان مبارزه با تروریسم نبوده چرا که منشاء پرورش تروریسم در جهان است و از گروه های تروریستی جهان حمایت ویژه ای را به عمل آورده است؛ بنابراین مصادره اموال در قوانین بین المللی به بهانه های واهی اعتباری ندارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1614

به "توقیف اموال ایران در امارات از سوی آمریکایی ها شیوه نوین چپاول ثروت ملت ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف اموال ایران در امارات از سوی آمریکایی ها شیوه نوین چپاول ثروت ملت ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید