موضع گیری عمران خان درباره اقتصاد ایران

به گزارش تور دبی ارزان، ایرنا نوشت: عمران خان نخست وزیر پاکستان امروز (پنجشنبه) با ابراز امیدواری نسبت به ازسرگیری گفت وگوها میان تهران و واشنگتن، گفت: جمهوری اسلامی ایران در صورت لغو تحریم ها این ظرفیت را دارد که به قدرت واقعی مالی در منطقه تبدیل گردد.

موضع گیری عمران خان درباره اقتصاد ایران

عمران خان طی سخنرانی در نشست پایانی سمینار صلح و توسعه در جنوب آسیا، خاورمیانه و آسیای مرکزی که از سوی اندیشکده پژوهش های سیاسی اسلام آباد به مدت دو روز برگزار شده بود، اضافه کرد: ما هرگز خصومت و درگیری در منطقه نمی خواهیم بلکه مُصرانه به دنبال جلوگیری از هرگونه رویارویی در همسایگی خود می باشیم.

وی تاکید نمود: در صورت لغو تحریم های ضدایرانی و بهبود روابط تهران و واشنگتن، پاکستان می تواند از ظرفیت های مالی ایران بهره ببرد.

نخست وزیر پاکستان با تاکید بر جلوگیری از تشدید تنش ها در منطقه خاورمیانه، اضافه کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از وی خواسته بود تا با هدف یاری به هموارسازی جهت گفت وگوها میان تهران و واشنگتن، با مقام های ایران صحبت کند.

وی همچنین با اشاره ابتکار میانجیگری اخیر خود برای یاری به بهبود روابط ایران و عربستان، تاکید نمود: عربستان دوست ما است و جمهوری اسلامی ایران نیز علاوه بر کشور دوست، همسایه پاکستان است که همیشه در زمان سخت در کنار ما قرار داشته است.

عمران خان اضافه کرد: پاکستان به کوشش های خود برای بهبود روابط میان دو کشور دوست ادامه می دهد تا اطمینان پیدا کند که هیچ درگیری در منطقه و همسایگی خود رخ ندهد.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 724

به "موضع گیری عمران خان درباره اقتصاد ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری عمران خان درباره اقتصاد ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید