ثبت نام 70 هنرمند قزوینی در ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت

به گزارش مجله سفرنامه دبی، معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: تا به امروز 70 هنرمند صنایع دستی استان با ثبت نام در ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت متقاضی دریافت این نشان شده اند.

ثبت نام 70 هنرمند قزوینی در ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت

به گزارش خبرنگاران قزوین، سید میثم حصاری معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از ثبت نام 70 هنرمند قزوینی در ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت اطلاع داد و گفت: هنرمندان صنایع دستی قزوین تا خاتمه تیرماه برای شرکت در این دوره از داوری مهر ملی اصالت صنایع دستی فرصت دارند.

حصاری اضافه کرد: هنرمندان در این رویداد آثار خود را به معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی تحویل می دهند و پس از داوری استانی، آثار واجد شرایط برای داوری و ارزیابی کشوری به وزارتخانه ارسال می شوند و در صورت تایید داوران کشوری مهر ملی اصالت دریافت می نمایند.

به گفته او، توجه به بسته بندی مناسب صنایع دستی از جمله شرایط دریافت مهر ملی اصالت در این دوره از داوری است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه داوری مهر ملی اصالت هر 2 سال یکبار از سوی اداره کل آموزش و ترویج معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی برگزار می گردد، گفت: ارتقای کیفیت و خلاقیت در فراوری صنایع دستی از جمله اهداف برگزاری رویداد داوری مهر اصالت به تعداد می رود.

حصاری یادآور شد: تا به امروز 2 هزار و 928 اثر از هنرمندان صنایع دستی کشور نشان مهر ملی اصالت را دریافت نموده اند.

وی بعلاوه با اشاره به پیش رو بودن هفته صنایع دستی در خرداد ماه، گفت: اگر در شرایط مساعدی از حیث کرونا قرار بگیریم امکان برگزاری کارگاه های زنده یا نمایشگاه صنایع دستی را خواهیم داشت در غیر این صورت برنامه های مربوط به این مناسبت در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

استان قزوین دارای هفت هزار و 500 هنرمند صنایع دستی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1929

به "ثبت نام 70 هنرمند قزوینی در ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 70 هنرمند قزوینی در ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید