حریرچی: هشدار می دهم اوضاع بدتر خواهد شد

به گزارش تور دبی ارزان، مهر/ معاون کل وزارت بهداشت گفت: رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی فردی و عمومی می تواند عواقب سنگین و جبران ناپذیر برای ما داشته باشد.

حریرچی: هشدار می دهم اوضاع بدتر خواهد شد

ایرج حریرچی، در برنامه شبکه خبر با بیان اینکه نباید دچار غرور کاذب درباره پیروزی بر کرونا شویم، اضافه کرد: در چند روز اخیر به علت رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و کمرنگ شدن رعایت اصول بهداشتی و خروج بی دلیل از خانه، آمار مرگ و میر و مبتلایان ما افزایش یافته است.

وی گفت: آماری که در اواخر اردیبهشت به 34 نفر رسیده بود امروز به 81 نفر رسید.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه این فقط یک عدد نیست بلکه دختران و پسران و مادران و پدران ما هستند که جانشان را از دست می دهند اضافه کرد: اگر جان خودمان برای مان مهم نیست حداقل به پزشکان و پرستاران و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی رحم کنیم که 3 ماه و 12 روز است که به طور فرسایشی مشغول مجاهده اند و شهید داده اند.

حریرچی گفت: من هشدار و تذکر جدی می دهم اگر در تابستان وضعمان این باشد در چند ماه آینده با وجود همه سختی ها و مراقبت ها اوضاع مان به مراتب بدتر خواهد شد.

وی توضیح داد: ما هنوز مجبور نشده ایم مانند کشورهای همسایه شرایط سخت محدودیتی اعلام کنیم ما بسیار نرم و با یاری خود مردم موفقیت بسیاری حاصل کردیم و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک و خروج بی علت از خانه می تواند عواقب بسیار سختی برای مردم و کشور داشته باشد.

حریرچی با بیان اینکه اولویت در شرایط فعلی کروناست نه آلودگی هوا گفت: چنان که دکتر نمکی وزیر بهداشت گفتند اگر اجرای طرح ترافیک موجب گردد فاصله گذاری اجتماعی رعایت نگردد در اجرای آن با تصمیم ستاد ملی کرونا تجدید نظر خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 13 مرداد 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1225

به "حریرچی: هشدار می دهم اوضاع بدتر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: هشدار می دهم اوضاع بدتر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید