خبرنگاران مشارکت بخش خصوصی برای فراوری مسکن تقویت می گردد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، تهران - خبرنگاران - معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه مشارکت بخش خصوصی برای فراوری مسکن تقویت می گردد گفت: دبیرخانه تعامل دولت با بخش خصوصی برای فراوری مسکن در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.

خبرنگاران مشارکت بخش خصوصی برای فراوری مسکن تقویت می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده اضافه کرد: جلسه های متعددی با حضور فعالان بخش مسکن، تامین کنندگان منابع اقتصادی، سازندگان، معاونت های علمی ریاست جمهوری، سازمان بورس، بانک مرکزی، بانک مسکن و همه فعالان عرصه مسکن تشکیل شده است که هدف آن تسهیل گری در فراوری مسکن و مشارکت بخش خصوصی است.

وی شرح داد: با توجه به احتیاج کشور به مسکن به دنبال راهکارهایی برای تامین اقتصادی مسکن و تکمیل چرخه فراوری هستیم تا حداقل وابستگی به منابع دولتی ایجاد گردد و در عین حال، نظرات بخش خصوصی نیز در چرخه فراوری و مشارکت در ساخت مسکن استفاده گردد.

محمودزاده همچنین از تشکیل 6 کارگروه تخصصی در دبیرخانه تعامل دولت با بخش خصوصی برای فراوری مسکن در وزارت راه و شهرسازی اطلاع داد و گفت: کارگروه های تامین اقتصادی، تامین زمین، صنعتی سازی و مدل های جدید ساختمان سازی، صدور خدمات فنی و مهندسی، ضوابط و مقررات در وزارت راه و شهرسازی تشکیل می گردد.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اعلام وزارت راه و شهر سازی، ارزش ساخت مسکن ملی در هر متر مربع کمتر از سه میلیون تومان مشخص شده است.

شهریوماه ماه سال جاری طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد و 18 آبان ماه 1398 ثبت نام از متقاضیان در چهار استان شروع و سپس به دیگر استان ها تسری پیدا کرد.

برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی 1.6میلیون نفر بوسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رییس جمهوری افتتاح شد. این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می گردد. آورده متقاضیان در مرحله نخست حدود 40 میلیون تومان است. فرصت ثبت نام در مرحله سوم از 18 دی ماه 1399 شروع شد و پنجشنبه (25 دی ماه) به اتمام رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1745

به "خبرنگاران مشارکت بخش خصوصی برای فراوری مسکن تقویت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشارکت بخش خصوصی برای فراوری مسکن تقویت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید