راه اندازی منطقه ویژه تجارت آنلاین توسط چین

به گزارش تور دبی ارزان، چین میخواهد یک منطقه ویژه تجارت دیجیتال در پکن ایجاد کند و این منطقه را به قطب خلاقیت در حوزه فناوری های تجارت آنلاین مبدل سازد.

راه اندازی منطقه ویژه تجارت آنلاین توسط چین

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایرانبه نقل از سی جی تی ان، چین امیدوار است بتواند از این طریق خدمات اقتصاد دیجیتال را گسترش دهد و سهم خود را از تحولات نوظهور اقتصادی در دنیا افزایش دهد.

راه اندازی این خدمات با همکاری شهرداری پکن، وزارت بازرگانی این کشور و بعضی نهادهای اقتصادی و فناوری اطلاعات دیگر در چین صورت می گیرد.

شیء جین پینگ، رئیس جمهور چین چهارم سپتامبر در نطقی به مناسبت افتتاح نمایشگاه بین المللی تجارت چین تصریح نموده بود که این کشور از توسعه فعالیت های اقتصادی دیجیتال پشتیبانی می نماید. زیرا از این طریق پکن می تواند فعالیت های اقتصادی خود را در مقیاسی بسیار گسترده تر از گذشته توسعه دهد.

منطقه تجارت ویژه دیجیتال چین در 6 حوزه توسعه زیرساخت ها، صنعتی سازی دیجیتال، دیجیتال کردن صنایع، دولت دیجیتال، ارزش یابی داده ها و توسعه تبادلات تجاری دیجیتال فعالیت خواهد نمود.

پکن امیدوار است تا سال 2022 حدود 50 درصد از فراوری ناخالص داخلی این کشور از محل فعالیت های مرتبط با اقتصاد دیجیتال به دست آید.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1388

به "راه اندازی منطقه ویژه تجارت آنلاین توسط چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی منطقه ویژه تجارت آنلاین توسط چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید