ساعات اداری در 20 استان تغییر می نماید

به گزارش مجله سفرنامه دبی، مدیر عامل توانیر گفت: طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران داده شده و تا به امروز، تغییر ساعات اداری در 10 استان که گرمسیر هستند، اجرایی شده است.

ساعات اداری در 20 استان تغییر می نماید

به گزارش ایسنا، آرش کردی در یک برنامه تلویزیونی، با بیان اینکه تغییر ساعات به شکلی است که ادارات قبل از ساعت 13 و 30 دقیقه تعطیل شوند تا در دوره اوج مصرف که از ساعت 13 یا 14 شروع می گردد، ادارات تعطیل شده باشند، اظهار کرد: این طرح سبب تناسب بخشی به شرایط ترافیک هم خواهد شد که مصوبات اولیه آن در 10 استان دیگر نیز تهیه شده است و احتمالا در روز های آینده، تعداد استان هایی که باید تغییر ساعات بخش اداری را داشته باشند، به 20 استان می رسد.

وی اضافه نمود: محدودیت هایی که سال گذشته ایجاد شد و خاموشی هایی که رخ داد، سال جاری تکرار نخواهد شد، چراکه هماهنگی ها جهت مدیریت بار در بخش صنعتی سال جاری با هماهنگی وزارت صمت و با رعایت برنامه های مدیریت بازار، از مدت ها پیش شروع شده است.

کردی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا به امروز شاهد رشد بیش از 10 درصدی مصرف برق صنایع بودیم، یادآور شد: بعلاوه براساس مصوبه هیات وزیران، پس از اتمام دوره اوج بار، هیچ محدودیتی در مصرف صنایع وجود نخواهد داشت و حتی در صورت تجاوز از دیماند (مصرف برق بیش از قرارداد) نیز با آن ها همکاری خواهد شد.

مدیرعامل توانیر درباره برنامه های همکاری با بخش کشاورزی گفت: با برنامه های تعریف شده کشاورزان می توانند در صورت همکاری با برق، از تعرفه رایگان در 19 ساعت از شبانه روز بهره مند شوند.

کردی ادامه داد: این برنامه ها به گونه ای است که هیچ خللی در کشاورزی کشور ایجاد نخواهد شد و حتی می تواند باعث کاهش هزینه های کشاورزان گردد، چراکه در این برنامه ها، کشاورزان می توانند در صورت عدم استفاده از چاه های کشاورزی به مدت 5 ساعت در بازه زمانی 11 تا 18، از برق رایگان در بقیه ساعت ها استفاده نمایند.

مدیرعامل شرکت توانیر بعلاوه درباره نیروگاه های فراوری برق نیز گفت: در کشور سبدی از انواع نیروگاه ها وجود دارد و این تنوع در منابع فراوری، لازمه حفظ پایداری شبکه برق است.

کردی اضافه نمود: براساس برنامه ریزی، 15 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی، 10 هزار مگاوات نیروگاه تنوپذیر و 10 هزار مگاوات نیروگاه صنایع، باید طی 4 سال دولت سیزدهم به مدار بیاید.

وی با بیان این که 82 درصد از نیروگاه هایی که قرار است به بهره برداری برسند، با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث می گردد، اعلام نمود: از ابتدای تاریخ صنعت برق ایران تا به امروز، فقط 1000 مگاوات نیروگاه تنوپذیر به مدار آمده بود، درحالی که در طول 4 سال آینده تنها 10 هزار مگاوات نیروگاه تنوپذیر نو وارد مدار خواهد شد.

کردی بعلاوه درباره شرایط فراوری تجهیزات مورد احتیاج صنعت برق نیز اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر به خودکفایی نزدیک به صد درصدی در ساخت تجهیزات مورد احتیاج صنعت برق رسیده ایم و حتی شرکت های توانمند ایرانی، توان تامین کالا های برقی مورد احتیاج سایر کشور ها را نیز دارند.

وی درباره تلفات شبکه های برق نیز گفت: تلفات در ذات شبکه های برق است و این تصور که می توان تلفات را به صفر رساند اشتباه است. وی گفت: در حال حاضر تلفات شبکه های برق به زیر10 درصد رسیده است.

به گفته مدیرعامل توانیر، سختگیرانه ترین بخش مصوبه دولت برای مدیریت مصرف، مربوط به ادارات دولتی است؛ به طوری که این دستگاه ها، باید حتما در ساعات اداری 30 درصد و غیر اداری 60 درصد نسبت به پارسال کاهش مصرف را داشته باشند. وی بعلاوه گفت که تمام ادارات دولتی در تهران مجهز به کنتور های هوشمند کنترل از راه دور شده اند که باعث رؤیت پذیر شدن مصرف برق این این ادارات می گردد و به این ترتیب و مصرف آن ها از راه دور در مرکز کنترل برق تهران بزرگ رصد می گردد. اطلاعات این ادارات هر 5 ثانیه یک بار به مرکز کنترل ارسال و در صورت احتیاج برق آن ها از راه دور قطع می گردد.

بعلاوه آنالیز های تسنیم نشان می دهد که اسامی استان هایی که تغییر ساعات ادارات در آنها نهایی شده بدین توضیح است:

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2268

به "ساعات اداری در 20 استان تغییر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعات اداری در 20 استان تغییر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید