سفرهای مردم محدود می گردد؟

به گزارش تور دبی ارزان، در پی گلایه های وزیر بهداشت از جریمه نشدن پروتکل شکن های بهداشتی و بسته نشدن جاده های کشور و اعلام آمادگی وزیر راه برای اعمال محدودیت ها در صورت ابلاغ، باید دید که روزهای پیش رو که شیوع ویروس کرونا هر روز رکورد تازه ای از خود ثبت می نماید، ترددهای بین شهری و سفرهای مردم مشمول محدودیت و ممنوعیت می گردد؟

سفرهای مردم محدود می گردد؟

از سفر با تور ترکیبی پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که طی هفته های اخیر هر روز ویروس کرونا برگ دیگری از رکوردهای تلخ خود رو نموده و شمار بیشتری از شهفرایندان را به آمار مبتلایان و جانباختگان کرونایی ایران اضافه می نماید، سعید نمکی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- در یکی از صریح ترین نقدها خود گفت: اگر این بال شکسته ما را ترمیم نکنند، اپیدمی در این مملکت جمع نمی گردد و ما ته رودخانه باید جنازه جمع کنیم.

وی اضافه کرد: در ستاد ملی تقاضا کردیم که هر کس که ماسک نزد، جریمه کنید، اما بروید آمار را دربیاورید که چند نفر را جریمه کردند. گفتیم جاده ببندید، چندتا را بستند؟ اینطور که نمی گردد اپیدمی جمع کرد. اگر این بال شکسته ما را ترمیم نکنند، اپیدمی در این مملکت جمع نمی گردد و ما ته رودخانه باید جنازه جمع کنیم. بعد از مدتی هم پرسنل من هم می بُرند و می فرایند. البته آنها به خیابان نمی فرایند، بلکه به خانه هایشان می فرایند. امیدوارم خداوند چنین روزی را نیاورد، اما اگر روزی خستگی و بی توجهی دیگران به حریم همکاران من شدت پیدا کرد، به خیابان نمی آیند و اهل غربتی بازی نیستند، بلکه می فرایند در خانه می نشینند و آن روز، روز سختی است و غیرقابل تحمل است.

به همین دلیل محمد اسلامی -وزیر راه وشهرسازی- با اشاره به اینکه آماده اجرای همه پروتکل های بهداشتی مورد تاکید وزارت بهداشت از جمله محدودیت های تردد در صورت ابلاغ هستیم، به خبرنگاران گفت: از همه مردم خواهش می کنیم در این شرایط که شیوع ویروس کرونا در کشور افزایش یافته به خاطر خودشان و خانواده هایشان هم که شده، مسافرت نفرایند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به دغدغه ها و گلایه های وزیر بهداشت مبنی بر اینکه اوضاع کشور از نظر شیوع ویروس کرونا اصلا مناسب نیست و چرا جاده ها بسته نمی شوند، آیا آمادگی ایجاد محدودیت های تردد را دارید؟ ادامه داد: رئیس جمهوری بارها در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کردند که وزیر بهداشت هر پروتکلی را می خواهد برای کنترل ویروس کرونا اجرا کند مختار است آن را با همکاری وزارت کشور انجام دهد و تا کنون هیج پروتکلی که وزیر بهداشت بر اجرای آن تاکید داشته مغفول نمانده و آن را اجرایی کردیم. به همین دلیل اگر محدودیت ترددی از سوی وزیر بهداشت مانند هفته گذشته اعلام گردد وزارت راه و پلیس راه آماده اجرای آن هستند و به سرعت آن را انجام می دهیم.

حالا باید دید در شرایطی که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اعمال محدودیت های تردد و حتی بسته شدن جاده ها در خواست داده و ستاد ملی کرونا هم به گفته وزیر راه آماده و مهیای اعمال تاکیدات وزیر بهداشت است، چرا تا کنون و با وجود رکوردشکنی های روزانه کرونا خبری از این محدودیت ها نیست و حتی پس از اعمال محدودیت های جدید و تعطیلی ادارات و دستگاه های دولتی برای کنترل این ویروس، جاده ها بسته نمی گردد که مردم به مسافرت نفرایند؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1465

به "سفرهای مردم محدود می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای مردم محدود می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید