سفر وزیر خارجه آمریکا به اروپای مرکزی برای رایزنی علیه هواوی

به گزارش تور دبی ارزان، وزیر خارجه آمریکا طی سفر هفته آینده به سه کشور در اروپای مرکزی، میخواهد مانع افزایش حضور و نفوذ شرکت هواوی در این منطقه گردد.

سفر وزیر خارجه آمریکا به اروپای مرکزی برای رایزنی علیه هواوی

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور دبی ارزان، بعد از فشارهای واشنگتن به کانادا برای بازداشت مدیر اقتصادی شرکت هواوی به اتهام ادعایی دورزدن تحریم های ایران، اکنون وزیر خارجه آمریکا به دنبال بدبین کردن کشورهای اروپای مرکزی نسبت به این غول فناوری چینی است.

یک مقام آمریکایی روز آدینه گفت که مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور در سفر هفته آینده خود به کشورهای مجارستان، اسلواکی و لهستان، نگرانی واشنگتن از افزایش حضور و نفوذ شرکت هواوی در اروپای مرکزی را به آنها ابلاغ خواهد نمود.

به نوشته خبرگزاری رویترز این اولین سفر مقام وزارت خارجه آمریکا به اسلواکی طی بیست سال اخیر خواهد بود و پامپئو در جریان این سفر کوشش خواهد نمود روابط امنیتی با این کشور و مجارستان را تقویت کند.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نگردد، درباره اقدامات پامپئو علیه شرکت هواوی گفت: وزیر خارجه در مجارستان به طور خاص روی نقش چین در اروپای مرکزی تمرکز نموده و نگرانی ما از حضور فزاینده هوایی در مجارستان را تشریح خواهد نمود.

این در حالی است که شرکت فناوری هواوی میخواهد در امسال، یک مرکز تدارکاتی و لوجستیکی در مجارستان تاسیس نموده و ظرفیت فراوری خود در این کشور را افزایش دهد. این شرکت همچنین برنامه دارد که یک مرکز امنیت مجازی نیز در لهستان ایجاد کند.

مِنگ وان ژو رئیس اقتصادی کمپانی هواوی و دختر مؤسس این شرکت روز پنجشنبه (15 آذر) هنگام تعویض پرواز خود در فرودگاه ونکوور بازداشت شد. گفته می گردد کانادا او را به درخواست آمریکا و به اتهام نقض تحریم ها علیه ایران بازداشت نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 527

به "سفر وزیر خارجه آمریکا به اروپای مرکزی برای رایزنی علیه هواوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر وزیر خارجه آمریکا به اروپای مرکزی برای رایزنی علیه هواوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید