سوریه، بازداشت 13 معلم توسط شبه نظامیان مزدور آمریکا در الحسکه

به گزارش مجله سفرنامه دبی، بازداشت 13 معلم در حسکه به دست شبه نظامیان قسد مورد حمایت آمریکا، ادامه عملیات ارتش سوریه علیه داعش در جنوب شرق حماه و ممانعت تروریست های جبهه النصره از نزدیک شدن شهروندان سوری به گذرگاه های گشوده شده در ادلب از سوی دمشق، از مهتمرین اخبار سوریه است.

سوریه، بازداشت 13 معلم توسط شبه نظامیان مزدور آمریکا در الحسکه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، شبه نظامیان قسد مورد حمایت آمریکا در ادامه اقدامات سرکوبگرانه خود در استان الحسکه، 13 معلم را از شهر الشدادی ربودند و به مراکز آموزش نظامی اجباری ارسال کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

حضور هیئت روس در حومه غربی دیرالزور

منابع محلی سوری از حضور هیئت روسی شامل هشت افسر در شهرک التبنی و اطراف آن اطلاع دادند . هدف از حضور این هیئت، آنالیز امکان احداث پایگاه نظامی روسیه در این منطقه است.

انفجار مین برجای مانده از داعش در حومه شرقی دیرالزور

بر اثر انفجار مین برجای مانده از داعش در شهرک المریعیه در حومه شرقی دیرالزور خساراتی وارد شد.

ادامه عملیات ارتش سوریه علیه داعش در جنوب شرق حماه

یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: ارتش سوریه منطقه بربر در جنوب شرقی استان حماه را لوث داعش پاکسازی کرد.

ارتش سوریه مواضع داعشی ها را منهدم و مین هایی که کارگذاشته بودند را منفجر کرد.

این منبع نظامی سوری از پیشروی ارتش در غرب منطقه ابوالفیاض در مناطق شرقی استان حماه اطلاع داد و اعلام کرد: این به موازات عملیات نیروهای مشترک در محورهای حومه حمص و دیرالزور رخ داد که با پوشش هوایی انجام شد.

تحرکات تروریست ها در شمال غرب و جنوب ادلب

یک منبع نظامی سوری از حملات گروه تروریستی موسوم به اتاق عملیات الفتح المبین به مواضع ارتش سوریه در سهل الغاب و در شهر کفرنبل در حومه جنوبی ادلب و محورهای جبل الزاویه و پاسخ کوبنده ارتش سوریه اطلاع داد.

طبق این گزارش؛ ارتش سوریه مواضع تروریستها را در العنکاوی و اطراف قلیدین در سهل الغاب و روستای بزابور و الفطیره، سفوهین، بینین، الرویحه،الباره و فلیفل در حومه جنوبی ادلب زیر آتش قرار داد.

ادامه ممانعت تروریست ها از عبور شهروندان از گذرگاه ها

همزمان با حملات تروریست ها، آنها برای دومین روز متوالی به اقدامات سرکوبگرانه خود علیه شهروندان در ادلب ادامه دادند و اجازه حرکت آنها به سوی گذرگاههای سراقب و ترنبه برای رسیدن به مراکز تحکت کنترل ارتش سوریه را ندادند.

منابع محلی در شهر سراقب در استان ادلب تحت کنترل ارتش سوریه او نیز منابع محلی در شهر النیرب تحت کنترل تروریست های جبهه النصره در غرب سراقب اعلام کردند: تروریست های جبهه النصره با ایجاد رعب و وحشت در میان ساکنان مانع حرکت آنها به سمت گذرگاه ترنبه شدند و از سمت النیرب این گذرگاه را زیرآتش قرار دادند که این سبب شد شهروندان نتوانند خود را به گذرگاه مذکور برسانند.

به گفته این منابع؛ تروریست های جبهه النصره، 15 غیرنظامی را در شهرک مصیبین در جاده بین المللی در شرق شهر اریحا بازداشت کردند.

این منابع به تیراندازی تروریست ها به کامیون کوچکی اشاره کردند که حامل سه خانواده از شهرک معربلیت بود و اینکه از سرنوشت مسافران این کامیون خبری در دست نیست.

منابع محلی در ادلب اعلام کردند: تروریست ها به سیاست رعب و وحشت در میان ساکنان مناطق نزدیک به گذرگاه ترنبه مانند سرمین، تفتناز و النیرب، روی آورده اند.

این منابع افزودند: شمار زیادی از خانواده ها چمدان خود را بسته اند و منتظر فرصت مناسب هستند تا خود را به گذرگاه ترنبه برسانند.

این در حالی است که نیروهای امدادی و آمبولانس و کادر پزشکی در گذرگاه ترنبه حضور دارند.

این گذرگاه از دو روز قبل گشوده شده است تا هر غیرنظامی که به این گذرگاه می رسند از حمایت قوی برخوردار شوند.

منابع سوری به اوضاع گذرگاه الزندین در جنوب شهر اشغال شده الباب در حومه شمال شرقی حلب هم اشاره کردند و اینکه شهروندان منتظر اجازه شبه نظامیان وابسته به ترکیه هستند تا از این گذرگاه عبور نموده و به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه برسند.

گذرگاه میزنار در جنوب غرب حلب و منتهی به معاره النعسان هنوز گشوده نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1694

به "سوریه، بازداشت 13 معلم توسط شبه نظامیان مزدور آمریکا در الحسکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، بازداشت 13 معلم توسط شبه نظامیان مزدور آمریکا در الحسکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید