معاون رئیس جمهور آمریکا: شرایط ضعیف دموکراسی بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است

به گزارش مجله سفرنامه دبی، معاون رئیس جمهورایالات متحده گفت که شرایط ضعیف دموکراسی آمریکا را بزرگترین تهدید علیه این کشور می داند.

معاون رئیس جمهور آمریکا: شرایط ضعیف دموکراسی بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، معاون رئیس جمهور ایالات متحده در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس که روز یکشنبه پخش شد، گفت که شرایط ضعیف دموکراسی آمریکا را بزرگترین تهدید این کشور می داند.

به نوشته وبگاه نشنال کامالا هریس معاون رئیس جمهور ایالات متحده، در پاسخ به سئوالی درباره ارزیابی وی از بزرگترین خطر امنیت ملی که ایالات متحده با آن روبرو است، گفت: صادقانه بگویم، یکی از آن ها دموکراسی ماست.

هریس گفت که سران جهان اغلب در جلسات خود از او در مورد حق رای در ایالات متحده می پرسند. او گفت که این فهرست شامل آنگلا مرکل صدراعظم سابق آلمان نیز بود.

هریس به درخواست خودش رهبری مخالفت دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکاعلیه تلاش های جمهوریخواهان برای محدود کردن حق رای را برعهده دارد. در اوایل سال جاری، دموکرات ها در سنا نتوانستند قانونی را برای حمایت از حقوق رای در سراسر کشور با رای 50-50 حزبی تصویب کنند.

وی در این باره گفت: ما هر کاری را که برای تحت فشار قرار دادن کنگره برای رسیدگی به این موضوع لازم باشد انجام خواهیم داد و بررسی خواهیم کرد. من معتقدم که حقوق رای یکی از مهم ترین مسائلی است که امروز ما به عنوان افراد و سران با آن روبرو هستیم.

هریس در انتها گفت: من تسلیم نمی شوم. رئیس جمهور نیز تسلیم نمی شود.

معاون رئیس جمهوری آمریکا پیشتر نیز از کنگره این کشور خواسته بود دسترسی شهروندان به صندوق های رای را افزایش دهد. هریس گفت، حوادث ششم ژانویه، دغدغه بزرگی در ناخودآگاه ما شده است و قوانینی که بسیاری از استان ها علیه رای دهندگان تصویب کرده اند، در راستای تلاش های برای محروم کردن شهروندان آمریکا از دموکراسی بوده است.

رئیس جمهور آمریکا اچندی قبل از قانونگذاران این کشور درخواست کرد به طور ریشه ای حادثه حمله به کنگره را که به گفته او بحرانی وجودی برای دموکراسی در آمریکا ایجاد کرد، مورد بررسی قرار دهند.

بایدن در بیانیه ای نوشت: حتی در زمان جنگ های داخلی [آمریکا]نیز شورشی ها به کنگره که سنگر دموکراسی ما است، حمله نکردند. این کار اعتراض نبود بلکه بی نظمی بود. این کار بحرانی وجودی و آزمونی برای توان بقای دموکراسی ما بود و یک یادآوری ناراحت کننده در این زمینه بود که درخصوص دموکراسی ما هیچ تضمینی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2168

به "معاون رئیس جمهور آمریکا: شرایط ضعیف دموکراسی بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون رئیس جمهور آمریکا: شرایط ضعیف دموکراسی بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید