همکاری سینماگران محبوب کن در بازسازی یک کمدی تیره

به گزارش مجله سفرنامه دبی، سینماگر سرشناس کره ای در نشستی مشترک با کوستا-گاوراس در جشنواره فیلم بوسان از ایده خود برای بازسازی یکی از فیلم های تحسین شده این استاد نامدار یونانی-فرانسوی اطلاع داد.

همکاری سینماگران محبوب کن در بازسازی یک کمدی تیره

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، پارک چان-ووک روز یکشنبه در حاشیه جشنواره بوسان ساختن نسخه انگلیسی زبان تبر را یکی از رویاهای بزرگ زندگی خود دانست و اضافه کرد: فیلمبرداری هنوز شروع نشده اما امیدوارم آنچه می سازم، شاهکار کارنامه ام باشد. من سال هاست با خانواده گاوراس همکاری می کنم و کوستا-گاوراس و همسرش قرار است تهیه کننده پروژه باشند.

کمدی سیاه تبر سال 2005 بر اساس رمانی آمریکایی به همین نام نوشته دانلد وستلیک (انتشار در 1997) ساخته شد و در جوایز سزار موسوم به اسکار سینمای فرانسه نامزد دریافت دو جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمنامه اقتباسی بود. فیلم داستان مردی 39 ساله است که از کار معلق می گردد و در اوج نومیدی تصمیم می گیرد رقیبان خود را از پا درآورد. تبر هر چند در گیشه چندان پیروز نبود اما به شدت به دل منتقدان نشست.

چان-ووک که تا امروز دو بار با پیرپسر در 2003 و تشنگی در 2009 جوایز دوم و سوم (جایزه بزرگ و جایزه داوران) جشنواره کن را برده، فیلم کارگردانی را بازسازی می نماید که جایزه نخل طلایی را در کارنامه دارد. کوستا-گاوراس در 1982 با گمشده ابتدا جایزه اول جشنواره کن را از آن خود کرد و چند ماه بعد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را برد. دو نامزدی اسکار بهترین کارگردان و بهترین فیلمنامه با درام سیاسی زد دیگر افتخارهای اوست.

فیلمساز 56 ساله کره ای درباره دلیل خود برای ساختن نسخه انگلیسی زبان تبر گفت: فکر می کنم احساسی که در یک فیلم دارم، به دگرگونی های اساسی در فیلم بعدی می انجامد. از تکرار کردن کارهایی که در گذشته نموده ام خسته می شوم و این میل انجام دادن کارهای تازه و پرچالش ترغیبم می نماید تا فیلمی دیگر بسازم.

کوستا-گاوراس هم با اشاره به اینکه همتای کره ای اش هنرمندی همه کاره است و در همه فیلم هایش یک دنیا بینی نوآورانه دارد، اضافه کرد: عجیب است که یک کارگردان می تواند در هر فیلم دیدگاه، احساس و نوآوری متفاوت از خود نشان دهد. کسی در اروپا نیست که به اندازه پارک درکی پیچیده داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 582

به "همکاری سینماگران محبوب کن در بازسازی یک کمدی تیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری سینماگران محبوب کن در بازسازی یک کمدی تیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید