وقتی گیاهخوار می شوید چه اتفاقی در بدنتان می افتد؟

به گزارش تور دبی ارزان، افرادی که مواد غذایی غنی شده مصرف نمی نمایند و رژیم غذایی متعادلی ندارند مستعد شکستگی استخوان، تنگی نفس، خستگی و ضعف، افت حافظه و احساس مورمور شدن در دست ها و پاها می شوند.

وقتی گیاهخوار می شوید چه اتفاقی در بدنتان می افتد؟

به گزارش، به دلایل گوناگونی ممکن است بخواهید برای مدتی گیاهخوار شوید، مثلاً شاید پزشکتان توصیه نموده و یا این که فقط دلتان بخواهد تجربه اش کنید! خوب است بدانید گیاهخوار شدن، بدنتان را تغییر خواهد داد.

برخی تغییرات به سرعت اتفاق می افتند و برخی دیگر به ماه ها و حتی بیشتر از یک سال زمان احتیاج دارند...گیاهخواری با گیاهخوار شدن نه تنها محصولات حیوانی مانند گوشت و لبنیات را کنار می گذارید، بلکه خیلی از غذا های فرآوری شده که با محصولات حیوانی تهیه شده است نیز از رژیم غذایی تان خارج می کنید.

گیاهخواری چیزی نیست که به آن عادت داشته باشید! این روزها، محصولات آماده شده فراوانی وجود دارند که سعی دارند گوشت و لبنیات و سایر غذا ها را که در رژیم گیاهخواری وجود ندارند شبیه سازی نمایند، مانند پاستا، دسر ها و چیز هایی مانند انواع نان و بیسکوئیت. اما در اصل این محصولات بر پایه گیاهان هستند؛ بنابراین آنچه شما در این رژیم می خورید شامل میوه ها، سبزی ها، بنشن و حبوبات، غلات کامل و مغز ها است. شما می توانید رژیم غذایی متعادلی داشته باشید که شامل پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی ها و ویتامین ها و مواد معدنی می گردد.افرادی که مواد غذایی غنی شده مصرف نمی نمایند و رژیم غذایی متعادلی ندارند مستعد شکستگی استخوان، تنگی نفس، خستگی و ضعف، افت حافظه و احساس مورمور شدن در دست ها و پا ها می شوند.

چه تصمیم بگیرید به یکباره گیاه خوار شوید و چه این که آن را کم کم تجربه کنید، به هر حال گوارشتان در ابتدا کمی دگرگون خواهد شد. معمولاً افراد کمی احساس نفخ می نمایند؛ چراکه در حال افزایش مصرف فیبر و محصولات تازه هستند که طول می کشد تا بدنشان به آن ها عادت کند. این طبیعی است و معمولاً بعد از یکی دو هفته رفع می گردد. چیزی که طی این مدت ممکن است متوجهش شوید این است که احساس می کنید انرژی تان بیشتر شده، چون ویتامین و مواد معدنی بیشتری مصرف می کنید و غذا های فراروی شده حیوانی را کنار گذاشته اید.

خیلی از افراد طی ماه های اول گیاهخواری، پوستشان وضعیت بهتری پیدا نموده و جوش هایشان محو می شوند. یک رژیم غذایی متعادل می تواند احتمال بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت را بعد از یکی دو ماه کاهش بدهد؛ اما از طرفی ممکن است ذخایر ویتامین D. تان نیز کاهش پیدا کند. کمبود این ویتامین منجر به سرطان، میگرن، بیماری قلبی و افسردگی خواهد شد. پس مهم است که از نور آفتاب به اندازه بهره ببرید، مکمل مصرف کنید و غذا های غنی شده با ویتامین D. را در برنامه داشته باشید.

حالا دیگر شما به گیاهخواری عادت نموده اید و روده هایتان نیز نسبت به گذشته سالم ترند. انرژی بیشتری دارید و ریسک خیلی از بیماری ها را پایین آورده اید؛ اما نباید فراموش کنید که شرط اصلی یک رژیم غذایی، تعادل است. شما باید مواد مغذی لازم را به میزان کافی دریافت کنید و غذا های غنی شده بخورید تا آن هایی را که در رژیم گیاهخواری ممکن است به اندازه دریافت نکنید، جایگزین کنید مانند ویتامین B12 و کلسیم و ویتامین D.

افرادی که مواد غذایی غنی شده مصرف نمی نمایند و رژیم غذایی متعادلی ندارند مستعد شکستگی استخوان، تنگی نفس، خستگی و ضعف، افت حافظه و احساس مورمور شدن در دست ها و پا ها می شوند. همه این ها قابل پیشگیری اند، بنابراین اگر قرار است گیاهخوار شوید، اول یک مطالعه و تحقیق کامل انجام دهید و سطح آگاهی تان را بالا ببرید. برای هر وعده از غذایتان برنامه داشته باشید و اگر لازم شد از مکمل بهره ببرید تا از فواید رژیم گیاهخواری بهره مند شوید.

منبع: تبیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 223

به "وقتی گیاهخوار می شوید چه اتفاقی در بدنتان می افتد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی گیاهخوار می شوید چه اتفاقی در بدنتان می افتد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید