چین یک شهروند استرالیایی را به مرگ محکوم کرد

به گزارش تور دبی ارزان، مقام های استرالیا امروز (شنبه) از صدور حکم مرگ برای یک مرد استرالیایی از سوی چین خبر دادند؛ اقدامی که می تواند باعث تنش های بیشتر بین دو کشور گردد.

چین یک شهروند استرالیایی را به مرگ محکوم کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه و تجارت استرالیا خاطرنشان کردند، در حال ارزیابی و ارائه یاری های مشاوره ای برای این فرد هستند.

رسانه های دو کشور هویت این فرد را کام گیلسپی خاطرنشان کردند که هفت سال قبل به اتهام قاچاق مواد مخدر در جنوب چین دستگیر شد.

وزارت خارجه استرالیا نیز خاطرنشان کرد: ما به شدت بابت این حکم ناراحت هستیم. استرالیا مخالف حکم اعدام تحت هر شرایطی برای هر کسی است. ما از حذف جهانی حکم اعدام حمایت می کنیم و به دنبال پیگیری این هدف به وسیله تمامی راهکارهای موجود هستیم.

تنش های دیپلماتیک بین دو کشور از زمانی شدت گرفت که دولت کانبرا خواهان تحقیقات بین المللی درباره منشا ویروس همه گیر کرونا شده است.

صدور حکم مرگ برای قاچاق مواد مخدر در چین امری غیرمعمول نیست و این حکم با قرار دریافت در مقابل جوخه تیراندازها اجرا می گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1407

به "چین یک شهروند استرالیایی را به مرگ محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین یک شهروند استرالیایی را به مرگ محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید