کاهش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش تور دبی ارزان، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی امروز (7 بهمن ماه) افزایش نسبی در غلظت بعضی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده می گردد. هرچند وزش باد در بعضی ساعات عصرگاه در کاهش موقتی آلاینده ها مؤثر خواهد بود.

کاهش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران

حسین شهبازی در گفت و گو با تور دبی ارزان اضافه نمود: انتظار می رود با تغییر شرایط جوی طی فردا (8 بهمن ماه) به تدریج از غلظت آلاینده های تجمع یافته کاسته گردد و وضعیت کیفیت هوای پایتخت بهبود یابد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز (7 بهمن ماه) است که همراه با افزایش ابرناکی و وزش باد به بزرگی 3 تا 4 متر بر ثانیه در بعضی ساعات خواهد بود.

وی اضافه نمود: با برقراری شرایط جوی ناپایدار طی فردا (8 بهمن ماه) از ساعات آغازین روز بارش متناوب باران و در بعضی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتاً شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در انتها با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 113 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود، گفت: این شاخص هم اکنون 111 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 233

به "کاهش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید