آلمانی ها خواهان اخراج ترکیه از ناتو هستند

به گزارش تور دبی ارزان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی به دلیل حملات ترکیه به شمال سوریه خواهان فشارهای بیشتر بر آنکارا و اخراج این کشور از ائتلاف نظامی ناتو هستند.

آلمانی ها خواهان اخراج ترکیه از ناتو هستند

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه فوکوس آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آلمانی به دلیل حملات ترکیه به شمال سوریه خواهان اخراج این کشور از ائتلاف نظامی ناتو هستند.

این نظر سنجی که توسط انستیتو یوگو و به سفارش خبرگزاری آلمان اجرا شده است نشان می دهد که 58 درصد شهروندان آلمانی خواهان خروج ترکیه از ناتو و تنها 18 درصد با این دیدگاه مخالفند.

بر این اساس اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی خواهان موضع سختگیرانه تر دولت آلمان علیه آنکارا هستند. 61 درصد شهروندان آلمانی خواهان تحریم های مالی علیه ترکیه و 69 درصد هم خواهان توقف کامل صادرات تسلیحات به این کشور هستند.

بعد از آغاز حملات ترکیه به شمال سوریه دولت آلمان صادرات تسلیحات به این کشور را محدود کرد.

اخراج ترکیه از ناتو هم روندی بسیار پیچیده و غیر قابل تحقق به نظر می رسد چرا که این مسئله در معاهده ناتو مربوط به سال 1949 پیش بینی نشده است. به همین دلیل این معاهده باید ابتدا با موافقت و تصویب همه کشورهای عضو این ائتلاف نظامی تغییر داده گردد. در این میان بخصوص حزب چپ آلمان خواهان اخراج ترکیه از ائتلاف نظامی ناتو است.

رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان هم عضویت ترکیه در ائتلاف نظامی ناتو را زیر سوال قرار داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 676

به "آلمانی ها خواهان اخراج ترکیه از ناتو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمانی ها خواهان اخراج ترکیه از ناتو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید