حفظ اشتغال بیش از 24 هزار نفر در لرستان

به گزارش مجله سفرنامه دبی، خبرنگاران/لرستان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تا به امروز 21 هزار و 58 فقره پرونده برای حفظ اشتغال 24 هزار و 681 نفر با اعتباری بالغ بر 196 میلیارد و 600 میلیون تومان پرداخت شده است.

حفظ اشتغال بیش از 24 هزار نفر در لرستان

علی آشتاب، در جلسه کارگروه اشتغال و کارآفرینی لرستان با اشاره به گروه های شغلی که می توانند از تسهیلات کرونا استفاده نمایند، اظهار کرد: به گروه های شغلی آسیب دیده از کرونا به تعداد کارکنان واحدهای ثبت نام شده، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، 12 تا 16 میلیون تومان وام 12 درصد با بازپرداخت 22 ماهه و 2 ماه تنفس تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام این تسهیلات اقدام و از مراجعه حضوری به ادارات خودداری نمایند.

آشتاب بیان نمود: پرداخت تسهیلات به منظور پرداخت مطالبات معوق نیروی کار بنگاه های مالی و بعلاوه تهیه مواد اولیه و نیازهای کارگاهی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اسم کرد: تسهیلاتی که به بنگاه های مالی مشمول کرونا پرداخت شده و هنوز اجازه فعالیت به آن ها داده نشده است، استمهال و بانک ها باید نسبت به تمدید مهلت پرداخت اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: ضروری ست بانک ها در راستای پرداخت تسهیلات به متقاضیان شرایط را تسهیل و این فرایند سرعت بیش تری داشته باشد و پرداخت این تسهیلات با هدف حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 1992

به "حفظ اشتغال بیش از 24 هزار نفر در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ اشتغال بیش از 24 هزار نفر در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید