نبرد برای بهشت نائومی کلِین در بازار کتاب

به گزارش تور دبی ارزان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران، نائومی کلِین نویسنده کتاب‌های پرفروشی چون دکترین شوک، نه دیگر کافی نیست و بدون لوگو این بار با کتاب جدیدش با عنوان نبرد برای بهشت به این موضوع می‌پردازد که چطور قدرت سیاست شوک و سرمایه‌داری ِ فاجعه به بهانه بهبود شرایط به دنبال تضعیف دیدگاه‌های انتقادی رادیکال و انعطاف‌پذیر مردم است.

نبرد برای بهشت نائومی کلِین در بازار کتاب

شش ماه پس از اینکه طوفان ماریا، جزیره پورتو ریکو را درهم کوبید، بنا به روایت نائومی کلین این جزیره صحنه درگیری‌هایی بین سرمایه‌گذاران ثروتمند و فعال در عرصه تکنولوژی و مردم عادی پورتوریکو شد. هر کدام از طرفین این درگیری، قصد داشتند با هدف بهبود شرایط جزیره در آینده جایگاهی را برای خود دست و پا کنند، اما اتفاقی که عملاً افتاد یک نابرابری فراگیر و بحران انسانی متعاقب آن بود. کتاب نبرد برای بهشت نائومی کلین، گزارشی دقیق و بی‌طرفانه از این موضوع ارائه می‌دهد و رد پای سیاست‌های شوک و سرمایه‌داری فاجعه را در این واقعه دنبال می‌کند.

این کتاب در ماه ژوئن سال جاری در قالب 96 صفحه، توسط انتشارات های‌مارکت به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی منتشر شده است.

تمام عواید حاصل از فروش کتاب نبرد برای بهشت به زبان انگلیسی و اسپانیایی به طور مستقیم به سازمانی در پورتوریکو تعلق می‌گیرد که با سرمایه‌داریِ فاجعه مقابله کرده و برای بهبود و تحقق شرایط منصفانه و عادلانه در این جزیره تلاش می‌کند.

نائومی کلین روزنامه‌نگار نویسنده و مستندساز کانادایی و برنده جوایز متعدد در عرصه‌های مذکور است. حوزه فعالیت کلین موضوعات ضد جنگ، ضد سرمایه‌داری و محیط زیست بوده است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 24 مرداد 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 63

به "نبرد برای بهشت نائومی کلِین در بازار کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبرد برای بهشت نائومی کلِین در بازار کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید