چین از اولین روش درمانی اختصاصی کرونا رونمایی کرد

به گزارش مجله سفرنامه دبی، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، این داروی آنتی بادی Brii Biosciences (Brii) نام دارد و محققان چینی می گویند استفاده از آن باعث کاهش 80 درصدی احتمال بستری شدن مبتلایان به کرونا در بیمارستان و نیز مرگ بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری نشده اند، می گردد.

چین از اولین روش درمانی اختصاصی کرونا رونمایی کرد

این نتایج بر مبنای مرحله سوم آزمایش بالینی داروی یادشده به دست آمده است. این دارو با انتخاب دو آنتی بادی مونوکلونال که ویروس را در برابر آلوده کردن سلول های سالم حفظ می نمایند، تهیه شده است.

ژانگ لینچی، استاد دانشکده پزشکی Tsinghua و رهبر تیم تحقیقاتی سازنده این دارو، در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از تأیید آن گفت: ما صدها آنتی بادی را از بیماران بهبود یافته کرونایی جدا کردیم و دو مورد از برترین آنها را انتخاب کردیم. ما سیستم های صنعتی بسیار پیچیده ای داریم که با استفاده از آنها آنتی بادی های منتخب را صدها میلیون بار در شرایط آزمایشگاهی تکثیر می کنیم.

حداقل هفت کشور هم اکنون در حال تحقیق برای ابداع روش درمانی مشابهی برای کووید -19 هستند، اما پروفسور ژانگ مدعی است روش درمانی وی و همکارانش نسبت به رقبا مزایایی منحصر به فرد دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: dubairo.ir شناسه مطلب: 2118

به "چین از اولین روش درمانی اختصاصی کرونا رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از اولین روش درمانی اختصاصی کرونا رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید